Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 74

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Wilec - Scarlet OHara

Wilec - Scarlet OHara

3 komentarzy

Opis:

Roślina pnąca osiągająca do 2,5 metrów, rośnie szybko, owijając się wokół podpór, kwiaty duże, lejkowate, osadzone w kątach sercowatych liści na długich szypułkach, w dni słoneczne kwiaty otwarte są tylko rano i po południu.

Uprawa:

Wysiew wprost do gruntu lub skrzynek balkonowych, gdy tylko minie niebezpieczeństwo uszkodzeń rośliny przez mróz. Ostrożne zadraśnięcie nasion i kilkugodzinne moczenie w letniej wodzie przyspiesza kiełkowanie. Możliwa jest także uprawa wstępna już od marca. Należy jednak wówczas używać doniczek torfowych, gdyż roślina źle znosi przesadzanie. Stanowisko słoneczne z dobra gleba lub ziemia ogrodową. Regularnie podlewać i zasilać nawozami.

Zastosowanie:

Roślina pnąca na balkony, tarasy, do okrywania ogrodzeń, pergoli i altan.

Kwitnienie:

Od lipca do października.

Zimowanie:

Roślina jednoroczna.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Pnącza
 • Róża jerychońska – niesamowita roślina
  Róża jerychońska – niesamowita roślina

      Jedną z najciekawszych roślin uprawianych w naszych domach jest bez wątpienia widliczka zwana różą jerychońską. Cecha, które sprawia że roślina ta jest tak niezwykła to dość rzadka właściwość. Gdy roślinie braknie wody, kurczy się i zwija do środka,

  Przeczytaj więcej...
 • Sauny ogrodowe
  Sauny ogrodowe

      Sauny ogrodowe to w ostatnim czasie bardzo modne rozwiązanie, które nie stanowi już o luksusie tylko staje się czymś powszechnym. Ich popularność wynika z dobroczynnego oddziaływania kąpieli w saunie na organizm człowieka. Poza tym w sprzedaży można  n

  Przeczytaj więcej...
 • Rodzaje tui HIT
  Rodzaje tui

      Tuje to jedne z najbardziej powszechnych roślin iglastych spotykanych w naszych ogrodach. Rodzaj Thuja- żywotnik, należący do rodziny cyprysowatych skupia zaledwie kilka gatunków, jednak w wyniku zaawansowanych prac hodowlanych, do uprawy wprowadzono d

  Przeczytaj więcej...

3 komentarzy

 1. Dodał: halia, Tytuł: wilec

  ja wysiewam nasiona wprost do gruntu, rośnie i kwitnie bardzo pięknie. Trzeba go podlewać w okresach suszy.Jest to kwiat który kwitnie kilka godzin ale potem następnego dnia jest ich mnóstwo.

 2. Dodał: igoria, Tytuł: wilec ciemnofioletowy - c.d.

  Przepraszam, chciałabym dodać małe sprostowanie odnośnie mojego poprzedniego komentarza. Nasionek w zeszłym roku było dużo, dużo więcej - ok. 300-400 z zaledwie pięciu roślinek (każdy zapylony kwiatek daje oko. 5-6 nasionek). Błąd os=dkryłam teraz przy sadzeniu. Jeszcze raz przepraszam za błąd i mam nadzieję, że przedstawia to, jak ekonomiczne :) jest to pnącze. Szkoda, że tylko jednoroczne :(. Ale teraz chciałąbym podzielić się z wami, jak można przyśpieszyć jego rozwój. Ja zrobiłam tak - zalałam nasionka letnią/prawie zimną wodą na całą noc w słoiczku. Rano zlałam wodę, ale nasionlka zostawiłam dalej w słoiku. Przepłukiwałam je potem codzinnie letnią wodą przynajmniej 2 razy dziennie, dopóki nie miały już korzonków ok. 2-3 cm długości i nie zaczęły wypuszczać listkó. Potem popikowałam BARDZO DELIKATNIE do doniczek torfowych, po ok. 5 sztuk i teraz mam (w ciągu ok. tygodnia) dorodne sadzonki, które zakopię przy ogrodzeniu razem z doniczką. Polecam ten sposób, gdy ktoś, podobnie jak ja jest niecierpliwym ogrodnikiem :)!

 3. Dodał: igoria, Tytuł: Wilec ciemnofiletowy

  W zeszłym roku miałam na siatce (ogrodzeniowej) przepięknego wilca. Rusł po prawie 10 cm codziennie, ale największą atrakcją był spacer i liczenie ile pączkó zakwitło dzisiaj :). Mój rekord to 25. W sumie mło, ale to tylko z kilku nasion, bo niestety zrobiłam błąd - nasadziłam w inspekcie, a potem przesadziłam i uchowało się tylko 10 % ze wszystkich, które wykiełkowały, dlatego to prawda, że roślina nie znosi przesadzania. W tym roku jestem już o to mądrzejsza :) i zamierzam posiać jeszcze wilce niebieskie i mieszankę kolorowych. Najlepsze jest jednak to, że łatwo zbiera się nasionka, tak więc można nazbierać sobie i zachować na następny sezon. Z tych moich kilku roślinek mam ok. 100 nasion! więc uważam, że jest to piękna i "tania" roślinka. Gorąco polecam, jeśli chcesz mieć kwitnący żywopłot, ale pamętaj, aby codziennie go przeplatać, bo mi wszedł nawet na drzewko owocowe!

Dodaj swój komentarz

Captcha