Trawy ozdobne w każdym ogrodzie.

Trawy ozdobne w każdym ogrodzie.

Skomentuj artykuł

Współcześnie trawy ozdobne cieszą się coraz większym uznaniem wśród ogrodników. Nadają one ogrodowi dużo lekkości i nowoczesności. Przypominają  o letnich spacerach po nadmorskich wydmach.

Trawy dekorują ogród zarówno latem, jak i zimą. Zagościły w naszych ogrodach dzięki niemieckiemu ogrodnikowi Karlowi Foersterowi. Jako pierwszy docenił on ich niezwykłość.

Wbrew pozorom trawy ozdobne nie są tylko długimi, wąskimi, zielonymi liśćmi. Mają różne kształty i kolory. Począwszy od żółci, czerwieni czy brązu poprzez rośliny o „paskowanych liściach”.

Niezwykła różnorodność kwiatostanów jest ozdobą ogrodu, która pomaga tworzyć w nim niezwykłe kompozycje. Kwiatostany dekorują ogród, także zimą.

Rośliny są bardzo wytrzymałe na zmiany pogodowe, takie jak susze czy mrozy. Poza tym nie atakują ich ani szkodniki, ani choroby.

Trawy ozdobne doskonale nadają się do sadzenia w pobliżu oczek wodnych. Ładnie wyglądają, także jako dodatek do bukietów czy jako kwiaty suszone.

Najlepiej prezentują się na jasnych i ciepłych stanowiskach, w większych ogrodach, gdzie dobrze można wyeksponować ich urodę. Jednak mogą być, też ozdobą małego ogródka czy tarasu.

Rośliny, żeby zachowały właściwy pokrój, odpowiednie wybarwienie traw oraz cały czas ładnie wyglądały, w większości powinny rosnąć w pełnym słońcu. Na stanowisku, które posiada bogate w próchnicę podłoże. Trawy mogą rosnąć przez wiele lat w tym samum miejscu.  Na danym miejscu możemy je sadzić same, bądź łączyć z innymi  roślinami, na przykład Funkiami czy Rozchodnikami.  Dobrze wyglądają, także w towarzystwie kamieni i drewna.

Trawy ozdobne w ogrodzie.

 

Trawy ozdobne w ogrodzie

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Trawnik

Koniecznie zobacz: