Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
23 z 23

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Maczek kalifornijski, pozłotka - Eszolcja kalifornijska

Maczek kalifornijski, pozłotka - Eszolcja kalifornijska

0 komentarzy

Opis:

Maczek kalifornijski jest rośliną naturalnie rosnącą w Kalifornii. Osiąga wysokość do 35-40cm. Jego kwiaty mają barwę czerwoną, pomarańczową, żółtą oraz pośrednie pomiędzy nimi. Ich średnica wynosi około trzech centymetrów. Znajdują się na długich i cienkich łodygach. Na noc oraz w pochmurne dni kwiaty eszolcji składają się i nie ciesz nas swoim urokiem. Liście są pierzaste i dość delikatne, ale bardzo ładne. Wielu początkujących hodowców decyduje się na wysiew Maczka kalifornijskiego ze względy na jego ciepłe barwy i łatwość uprawy. Uprawa i pielęgnacja Maczka kalifornijskiego jest bardzo opłacalna, bo nasz wkład w nią włożony przynosi nam duży efekt.

Uprawa:

Wymaga dość żyznej, próchniczej i przewiewnej gleby. Dobrze jest ją nawozić. Stanowisko powinno być bardzo mocno nasłonecznione. Maczek wysiewa się jesienią do ziemi. Później należy go przerwać co 25 centymetrów. Pozłotka nie lubi przesadzania, dlatego nie wolno tego robić bez większej potrzeby.

Zastosowanie:

Maczek kalifornijski używa się do bukietów i różnego rodzaju kompozycji kwiatowych. Niestety bardzo szybko więdnie, dlatego należy wstawić ją od razu do wody. Używa się ją często na ogrodach skalnych oraz jako ozdoba murków, studni i innych dekoracji. Nadaje się, także na rabaty kwiatowe.

Kwitnienie:

Eszolcja kwitnie od czerwca do końca jesieni.

Zimowanie:

Eszolcja kalifornijska jest rośliną jednoroczną. W postaci nasion czeka na pierwsze przypływy ciepła.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha