Kwiaty w donicach

Kwiaty w donicach

Skomentuj artykuł

W naszym ogrodzie rośliny można sadzić nie tylko bezpośrednio w podłożu. Można hodować kwiaty także w donicach. Daje do możliwość dowolnego komponowania i przestawiania kwiatów. W ten sposób nasz ogród będzie się zmieniał w zależności od upodobań, czy naszego nastroju. Zmiana ustawienia donic to kwestia kilku minut. Donice mogą także zagościć na balkonie, czy tarasie. Jeżeli zdecydujemy się posadzić w nich rośliny egzotyczne, wystarczy je na zimę wnieść do mieszkania, a w czasie ciepłej pory roku będą zachwycać swoim pięknem na wolnym powietrzu.


Kompozycja z pomysłem.


Donice z roślinami mogą tworzyć klasyczne, bądź też nowoczesne kompozycje. Wszystko zależy od ich umiejscowienia. Liczy się dobry pomysł, ponieważ ustawienie pojemników nie może być dziełem przypadku. Tworząc kompozycję klasyczną, ustawmy je w regularnych odstępach od siebie, sadząc w nich na przykład jeden określony gatunek kwiatów. Stworzy to wrażenie doskonałego rytmu oraz symetrii. Wrażenie ładu będzie jeszcze większe, kiedy donice będą identyczne.

 

Jeśli lubimy awangardę i nowoczesność, możemy poeksperymentować z różnymi gatunkami roślin, różniącymi się wielkością. Możemy pozostać przy tym samym kształcie donic, a jedynie zróżnicować ich parametry. Ciekawie wyglądają donice ustawione grupowo i tworzące niejako kolorowe plamy.

Kwiaty w donicach

Kwiaty w donicach

Stylistyka pojemników również podkreśla charakter kompozycji. Donice drewniane, czy wiklinowe doskonale współgrają z tradycyjnym stylem, natomiast geometryczne, proste pojemniki z kamienia to tchnienie nowoczesności. Można pójść jeszcze dalej i wykorzystać do roli pojemnika na kwiaty, przedmiot o zupełnie innym przeznaczeniu, na przykład wiadro.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: