Fioletowe kwiaty Rośliny w kolorze fioletowym

Fioletowe kwiaty Rośliny w kolorze fioletowym

1 komentarzy

Ciekawym uzupełnieniem naszej kolekcji kwiatów, są rośliny, których liście posiadają kolor fioletowy lub karminowy. Rośliny o tym kolorze przeważnie kojarzą nam się z okresem jesiennym, ale istnieje wiele garnków, które utrzymują zabarwienie przez cały rok. Warto więc poświecić chwilę i zapoznać się z roślinami w tym kolorze.

Rośliny doniczkowe o fioletowych liściach.

W naszych domach uprawiane jest mnóstwo roślin, których liście mają fioletowe lub fioletowo – zielone liście. Jednym z najciekawszych kwiatów jest niewątpliwie szczawik. Posiada bardzo ciekawe liście, a dodatkowo w okresie letnim wypuszcza mnóstwo drobnych kwiatów, o zabarwieniu białym lub różowym. Kolejną rośliną o fioletowych cętkach jest koleus blumego zwany pokrzywka. W sklepach ogrodniczych dostępne są również inne odmiany koleusa – Koleus Rainbow i Koleus Rokoko. Oba gatunki charakteryzują się ciekawie postrzępionymi liśćmi. Zaletą koleusów jest fakt, że w okresie od wiosny do jesieni możemy uprawiać je na tarasach i w skrzynkach balkonowych. Inną rośliną o zielonych liściach, z charakterystycznym fioletowym unerwieniem jest fitonia. Roślina pięknie prezentuje się w nowoczesnych pomieszczeniach, a kontrast jej liści dodaje uroku każdemu wnętrzu. Purpurowe liście posiadają również Ginura i Reo meksykańskie. Liście Reo fioletowe są jedynie od spodu - górna cześć jest zielona. Dokonując przeglądu kwiatów doniczkowych nie możemy zapomnieć o begoniach. Wśród nich na pierwsze miejsce zasługuje begonia królewska. Roślina ta uprawiana jest w setkach odmian o różnobarwnych, wzorzystych liściach. Najciekawiej jednak prezentują się odmiany dwukolorowe – zielono-purpurowe.

 

 

W uprawie kwiatów doniczkowych o fioletowym kolorze należy pamiętać, że wszystkie gatunki potrzebują dużo rozproszonego światła. W ciemnych pomieszczeniach rośliny wydzielają więcej chlorofilu co sprawia, że zielenieją. Kolejnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest systematyczne odmładzanie. Zabieg ten jest konieczny ponieważ, ozdobne liście dość szybko się starzeją i tracą na atrakcyjności. Doświadczeni ogrodnicy zalecają w okresie wiosenno-jesiennym dokarmianie roślin nawozem do roślin o ozdobnych liściach.

 

Fioletowe kwiaty - Rośliny w kolorze fioletowym

Fioletowe kwiaty - Rośliny w kolorze fioletowym

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: asfd, Tytuł: Daltonizm autora

    autor tego artykułu nie odróżnia fioletowego od bordowego i czerwieni.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie