Traktorki ogrodowe

Traktorki ogrodowe

3 komentarzy

W przypadku trawników o dużej powierzchni warto pomyśleć o zakupie kosiarki samojezdnej. Zakup kosiarki samojezdnej staje się zrozumiały w momencie posiadania trawnika o powierzchni powyżej 1000 m2. Wygoda obsługi oraz wysoka efektywność koszenia sprawia, że koszenie trawnika staje się wielką przyjemnością. Wśród     kosiarek samojezdnych możemy wyróżnić kosiarki zwane Riderami, kosiarki o zerowym promieniu skrętu oraz tytułowe traktorki ogrodowe. Wspomnę tylko, że
w Riderze mechanizm tnący znajduje się przed maszyną. Dzięki temu tego typu urządzenie sprawdza się przy dużych trawnikach z licznymi nasadzeniami oraz bogatą architekturą ogrodową. Podobnie do kosiarek o zerowym promieniu skrętu charakteryzują się dużą zwrotnością i doskonałym prowadzeniem.
   

Powracając do traktorków ogrodowych to należy zauważyć, że także są bardzo efektywnym rozwiązaniem, choć przede wszystkim na dużych powierzchniach trawnika bez znaczących nasadzeń. Mechanizm tnący w tego typu urządzeniach jest umieszczany pod maszyną. Traktorki ogrodowe są to maszyny, których działanie opiera się na silniku spalinowym, którego moc- zależnie od modelu, wynosi średnio kilkanaście KM. Prowadzenie traktorków ogrodowych jest bardzo proste i wygodne. Wyposażone są często w regulowane siedzisko, dzięki któremu w pełnej wygodzie można przeprowadzić pracę koszenia.
   

Dokonując zakupu traktorka ogrodowego należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Podstawa to wielkość trawnika. Traktorki ogrodowe posiadają zróżnicowane szerokości cięcia, tak więc im większy areał tym warto skorzystać z rozwiązania charakteryzującego się większą powierzchnią roboczą. W sprzedaży można nabyć traktorki ogrodowe u których szerokość cięcia przekracza nawet 100 cm. Im większa szerokość cięcia tym większa moc silnika. Należy zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu. Jeżeli nierówności są znaczące można skorzystać z modeli charakteryzujących się napędem na cztery koła. Duże powierzchnie dostarczają znaczących ilości skoszonej trawy. Można ją wykorzystać na kompostownik oraz do ściółkowania, jednak w okresie intensywnego wzrostu uzyskuje się olbrzymie jej ilości. Wyposażanie kosiarki w kosz z pewnością jest doskonałym rozwiązaniem gdyż nie ma konieczności spędzania wielu godzin na zgrabianiu ściętej trawy. Można spotkać się z modelami charakteryzującymi się koszami o pojemności nawet 300 l. Przy dużej powierzchni ogranicza to ilość postojów wynikających z konieczności opróżnienia wypełnionego kosza.

czytaj dalej...

3 komentarzy

  1. Dodał: Tomasz, Tytuł: traktor ogrodowy

    Traktorki ogrodowe super sprzęcik. Zastanawiam się nad Stigą właśnie. Już mam odłożone pieniądze na to. Jeszcze ostateczna decyzja, tzn. ustalenia z żoną i kupujemy.

  2. Dodał: Adam, Tytuł: profesjonaliści

    Polecam sklep Wimet na ul. Przemysłowej w poznaniu, doradzili mi zakup maszyny, z której jestem bardzo zadowolony jak i żona ;)

  3. Dodał: Olgierd, Tytuł: traktorek ogrodowy

    Muszę przyznać, że traktorek bardzo się przydaje, zwłaszcza jak człowiek ma do skoszenia ogromny obszar. Ja mam Estate Master HST Stiga, bardzo dobrze kosi. Super, polecam.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Trawnik

Koniecznie zobacz: