Lampy ogrodowe

Lampy ogrodowe

1 komentarzy

Lampy ogrodowe pełnią w ogrodzie bardzo ważną funkcję. Poza tym, że oświetlają go wieczorem, to nadają mu także odpowiedni klimat co sprzyja dobremu wypoczynkowi.

Powodują, że nawet późną porą możemy podziwiać nasze rośliny czy spotykać się z przyjaciółmi. Dzięki nim można zorganizować wieczorne przyjęcie oraz poczuć się bezpieczniej. Zrobimy to montując przed domem kinkiety, które oświetlą drzwi wejściowe i schody. Poza tym warto zamontować lampy z czujnikiem ruchu, które ostrzegą nas przed nieproszonymi gośćmi.

Czasem możemy przenieść się do dawnych czasów, na przykład poprzez ustawienie lamp stylizowanych na dziewiętnastowieczne uliczne latarnie.

Lampy ogrodowe mogą wyglądać różnie, począwszy od prostych lamp stojących o okrągłym kształcie klosza poprzez te wkopywane w ziemię, które oświetlają ogrodowe alejki skończywszy na lampach na czujnik ruchu zawiadamiających szczególnie wieczorem o nieproszonych gościach. Ich wygląd zależy od naszych potrzeb i wyobraźni.

 

Najlepiej jakby lampy były wykonane z trwałego surowca, takiego jak na przykład żeliwo. Powinny być, również wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego warto pomalować je farbą antykorozyjną. Należy  najpierw położyć farbę podkładową a później przynajmniej dwa razy nałożyć antykorozyjną.

Solidne wykonanie przedmiotów spowoduje, że przez wiele lat bez problemu będziemy mogli z nich korzystać.

Omawiane urządzenia ogrodowe należą, do kategorii lamp zewnętrznych, która składa się z lamp: wkładanych do ziemi, ogrodowych diodowych, kinkietów ogrodowych, reflektorów oraz lamp stojących czy tak zwanych wpustów.

Lampy wkładane do ziemi służą do zamontowania w podłożu, dzięki czemu możemy oświetlić podjazd, ścieżkę w ogrodzie, mury, rośliny, tarasy czy ściany budynków.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Roman, Tytuł: oświetlenie

    Ja kupiłem sobie lampy ogrodowe w sklepie oświetlenie Bardzo ładne i niedrogie. Dobrze się prezentują i ładnie świecą. Z żoną bardzo dbamy o wygląd naszego ogrodu, to jest nasza pasja.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: