Piaskownica w ogrodzie Jak zrobić piaskownicę dla dziecka?

Piaskownica w ogrodzie Jak zrobić piaskownicę dla dziecka?

2 komentarzy

Ogród to idealne miejsce dla naszych dzieci. Świeże powietrze, zieleń i dziesiątki kolorowych kwiatów to za mało, aby przyciągnąć ich uwagę. Doskonałym pomysłem jest zbudowanie piaskownicy dla dzieci. Zajęte zabawą i budowaniem piaskowych zamków nie będą miały czasu na wybryki i psoty.

Najprostszym  sposobem jest zakup gotowych piaskownic w sklepach budowlanych. W sprzedaży są dziesiątki modeli o różnej wielkości i kształcie. Niestety ceny gotowych piaskownic dla dzieci są wysokie, a ich jakość niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia. Warto poświecić jeden dzień i samemu zbudować miejsce zabaw naszych dzieci lub wnuków. Praca sprawi nam mnóstwo satysfakcji, a widok bawiących się dzieci będzie wspaniałą nagrodą.

Jak zrobić piaskownicę dla dziecka?

Wybór miejsca na piaskownicę.

Planując budowę piaskownicy pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca. Miejsce powinno być tak dobrane, aby w ciągu dnia, podczas największych upałów, znajdowało się w cieniu. Intensywne słońce jest niezwykle niebezpieczne dla bawiących się dzieci, dodatkowo silnie nagrzewa piasek. Dzieci nie będą chciały bawić się w gorącym piasku. Optymalne miejsce na piaskownicę to takie, do którego słońce dociera w godzinach porannych i popołudniowych. Miejsce piaskownicy nie powinno znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie drzew, których spadające liście mogą zanieczyszczać piasek. Wybierając lokalizację naszego mini placu zabaw pamiętajmy, aby miejsce te było dobrze widoczne, tak abyśmy pracując w ogrodzie mieli na oku nasze pociechy.

Materiały do budowy piaskownicy.

Do wykonania prostej piaskownicy potrzebujemy:

  • Kilka desek długości ok. 2-3 metrów i szerokości ok. 20-30 centymetrów. Deski powinny być dość grube i mieć solidnie oszlifowane brzegi. Deska nie powinna posiadać ostrych kantów.
  • Materiał na spód piaskownicy. Najlepsze są dostępne w sklepach budowlanych geotekstylia. Materiał zabezpieczy spód piaskownicy, dzięki czemu piasek pozostanie przez długi okres czysty i nie dostaną się do niego zwierzęta zamieszkujące ziemię w naszym ogrodzie.
  • Metalowe kątowniki wraz z śrubami mocującymi do drewna
  • Odpowiedni piasek do piaskownicy. Piasek powinien być drobny i miękki. Nie zalecane jest stosowanie piasku budowlanego, gdyż znajdujące się w jego składzie cząsteczki są z reguły za ostre do zabawy. W sklepach można kupić piasek do piaskownic, który jest już odpowiednio przesiany, umyty i posortowany. Koszt takiego piasku nie jest wysoki, a jakość wynagrodzi nam poniesione wydatki.

 Piaskownica w ogrodzie

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Adam, Tytuł: Możecie polecić jakąś stronkę ?

    Możecie polecić jakąś fajną stronkę gdzie można kupić piaskownice? Nie chce kupować na allegro tylko u sprawdzonych sprzedawców bo wiadomo nie jest to tani zakup

  2. Dodał: Mazy26, Tytuł: Piaskownica / Zabawki

    Także robiłem sam piaskownice dla dziecka. Do tego jakieś fajne zabawki/meble ogrodowe z tego sklepu. Komentarz zatwierdzony przeze mnie!

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: