Domki dla dzieci

Domki dla dzieci

2 komentarzy

Każdy rodzic stara się zapewnić swojemu dziecku jak najwięcej atrakcji, które sprawią, że dziecko będzie miało możliwość uwolnienia nieprzebranych pokładów energii- jaką z pewnością dysponuje. W miastach oraz na wielu wsiach istnieje możliwość skorzystania z placów zabaw, ogrodów jordanowskich i innych miejsc rekreacji dla dzieci.
   

Jeżeli jesteśmy posiadaczami ogrodu bądź działki warto pomyśleć o przeznaczeniu pewnej powierzchni na niewielki plac zabaw dla dziecka. W takim mini placu jordanowskim można wykorzystać huśtawkę, piaskownicę, a przy większej powierzchni nawet domek zabawowy, który dla wielu dzieci może być spełnieniem  marzeń.
   

W przypadku maluchów plac zabaw z pewnością powinien znajdować się jak najbliżej domu tak, aby bez problemu można było kontrolować poczynania maluchów. Miejsce rekreacji dla starszych dzieci można usytuować w głębi ogrodu, aby miały więcej prywatności.
   

Zamontowanie w ogrodzie czy też na działce domku nie wymaga dużej powierzchni, zależnie od potrzeb dziecka można wybrać odpowiedni model. Oferta punktów handlowych oraz producentów jest bardzo bogata i można wybierać od bardzo prostych modeli do bardzo wyszukanych- przeznaczonych zarówno dla chłopców jak i dziewczynek bądź uniwersalnych. Domki dla dzieci najczęściej wykonane są z drewna i taki rodzaj materiału jak najbardziej pasuje do ogrodowego stylu. Domki drewniane wykonane są najczęściej z drewna sosnowego. Są zróżnicowane pod względem wielkości oraz motywu. Domek zabawowy będzie stanowił pionowy element w ogrodzie i warto go tak dopasować, aby za bardzo nie kolidował ze stylem panującym w ogrodzie. Cena domków drewnianych w zależności od zaawansowania może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych, aczkolwiek najprostsze formy można zakupić już za kilkaset złotych. Firmy produkujące domki często za dodatkową opłatą zajmują się także jego montażem. Jeżeli mamy możliwości możemy sami zająć się montażem takiego domku, gdyż składa się on z dużych elementów, które łączy się za pomocą np. wkrętów. Składanie nie powinno przynieść większych kłopotów. Taki drewniany domek dla dzieci można zrobić samemu. Na samym początku trzeba mieć pomysł, następnie lokalizacja i zdobycie materiałów oraz posiadanie odpowiednich narzędzi.


Etapy budowy prostej konstrukcji domku drewnianego dla dzieci

 

 • budowa podłogi;

 

 • budowa szkieletu domku;

 

 • budowa ścian;

 

 • budowa dachu (blacha, dachówka, papa);

 

 • wykończenie (malowanie, okiennice itp.)
Schemat Przykład jednego z najprostszych modeli domków drewnianych dla dzieci

a)    Ściana szczytowa 1
 

Domek dla dzieci


b)    Ściana szczytowa 2

 Domek dla dzieci


c)    Ściana przednia

Domek dla dzieci

 

d)    Ściana tylnia

Domek dla dzieci czytaj dalej...

2 komentarzy

 1. Dodał: Agnieszka , Tytuł: Domek dla dzieci

  Bardzo ciekawy artykuł. Sama niedawno stałam przed wyborem domku dla swoich dzieci. Trzeba było uwzględnić wiele czynników i oczywiście dopasować go do naszych możliwości. We Freekids pomogli nam dokonać najlepszego wyboru.

 2. Dodał: maja, Tytuł: no takie sobie

  no nie jest to takie super ale złe też nie no daje 3 punkty

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: