Domek na drzewie

Domek na drzewie

1 komentarzy

Domki na drzewie to marzenie większości małych dzieci, a nawet dorosłych. Te wyjątkowe konstrukcje dostarczają wielu wrażeń, są azylem, odskocznią od codzienności, a dla dzieci miejscem zabaw, w którym to one rządzą i nikt nie może mieć wstępu do ich małego świata . Z pewnością nie raz usłyszeliśmy prośby dziecka o wybudowanie takiego oryginalnego domku.
   

Aby stworzyć domek na drzewie trzeba posiadać najpierw spore, dostatecznie rozbudowane drzewo. To jest najważniejszy warunek, który często jest ciężko spełnić. Jeżeli nie posiadamy takiego drzewa można skorzystać z domku na wzór chatki Baby Jagi, a więc osadzonego na sporej belce. Jest to zawsze jakieś rozwiązanie, które pozwoli spełnić marzenie dziecka.

Rys. 1 Przykład domku na wzór chatki Baby Jagi
 
   

domek na drzewie

Jeżeli posiadamy odpowiednie drzewo, to nic nie będzie stało na przeszkodzie w stworzeniu takiego domku. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które profesjonalnie zajmują się budową takich domów. Oceniają wytrzymałość drzewa i określają jaki ciężar może wytrzymać wybudowana konstrukcja. Ich projekty są bardzo ciekawe, estetyczne i funkcjonalne. Przeważają projekty skierowane do dzieci, ale są także projekty dla dorosłych- z wyposażaniem, w których bez problemu będzie można wypocząć np. podczas weekendu. Ceny domków na drzewie są bardzo zróżnicowane i osiągają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dziecięce odpowiedniki najczęściej kosztują około kilku tysięcy złotych.
   

W przypadku posiadania drzewa o wysokim pniu, można zbudować domek wykorzystując tylko pień drzewa. W uproszczonej formie, przykładowy domek mógłby wyglądać następująco.

Rys.2 . Schemat domku drewnianego osadzonego na pniu drzewa.

 

Domek na drzewie


czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: maja, Tytuł: no takie sobie

    na prawdę super z 1 do 10 punktów dam wam 10 bardzo proszę

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: