Taras ogrodowy

Taras ogrodowy

2 komentarzy

W dzisiejszym artykule zajmiemy się kolejnym elementem ogrodu, który służyć nam będzie przede wszystkim do wypoczynku, a także do organizowania letnich spotkać ze znajomymi lub nawet niedużych imprez w ogrodzie. Chodzi tutaj mianowicie o taras ogrodowy, który w słoneczne dni, z powodzeniem może zastąpić nam altanę i stać się miejscem spędzania naszego wolnego od pracy czasu, a także przerw w czasie prowadzenia porządkowych prac ogrodniczych w naszym ogrodzie.

Pierwszym rodzajem tarasu, jest taras przydomowy, czyli taki, który bezpośrednio przylega do domu. Bardzo często projektujemy go już przy projektowaniu budynku, dzięki czemu możemy częściowo lub w całości go zadaszyć. Rozwiązanie takie jest szczególnie efektowne, gdy mamy do czynienia z dużymi budynkami, dla których taras będzie jednym z elementów ozdobnych. Ponadto bliskie sąsiedztwo z częścią mieszkalną, w tym również z kuchnią oraz łazienką sprawiają, iż organizowanie różnych spotkać ze znajomymi, a także tak zwanych niedzielnych obiadów na świeżym powietrzu jest dużo łatwiejsze niż w przypadku tarasów oddalonych od domu.

Drugim rodzajem tarasów ogrodowych są tarasy pobudowane z dala od budynku, bardzo często umieszczone wewnątrz ogrodu. Z reguły prowadzą do nich pojedyncze ścieżki, a ze wszystkich stron otoczone są roślinnością. Wypoczynek na takich tarasach jest dużo bardziej przyjemniejszy, gdyż możemy bezpośrednio obcować z przyrodą, szczególnie, gdy taras ten jest umieszczone w pobliży oczka wodnego, albo innego zbiornika wodnego.

Innym sposobem podziału tarasów, to podział ze względu na rodzaj wykorzystanego materiału do budowy. Mamy tutaj do czynienia z trzema podstawowymi typami. Po pierwsze taras wykonany z drewna. Zbudowany jest na zasadzie podestu, który umieszczony jest na specjalnych fundamentach. Jest to bardzo ładne rozwiązanie, jednak wymaga zastosowania specjalnie spreparowanego drewna, które będzie odporne na działanie deszczu, śniegu oraz mrozu.
Drugim rozwiązaniem jest taras pokryty płytkami. Główną zaletą tego typu konstrukcji jest łatwość czyszczenia, oraz sprzątania wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Minusem jednak jest tutaj sama budowa, jak również późniejszy ewentualny demontaż, który jest trudniejszy niż w przypadku tarasów wykonanych z innych materiałów.

 

Taras ogrodowy
Taras ogrodowy


Taras ogrodowy

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: K.G, Tytuł: Markizy Bielsko

    Jako osłonę tarasów przydomowych, o których artykuł wspomina, polecam markizy tarasowe.

  2. Dodał: Franek Jankowskij, Tytuł: układanie płyt chodnikowych

    układanie płyt chodnikowych betonowych na tarasie ogrodowym

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: