Taras ogrodowy

Taras ogrodowy

2 komentarzy

Ostatnim rodzajem tarasu, jest taras wykonany z kostki lub z płyt chodnikowych. Jest dość łatwy zarówno w budowie, jak i w ewentualnym demontażu. Dodatkowo większość dostępnych na rynku kostek jest odporna na działanie różnych czynników atmosferycznych.

 

Taras ogrodowy

Taras ogrodowy

 

Taras ogrodowy

Taras ogrodowy

Przejdźmy teraz do wyposażenia naszego tarasu ogrodowego. Przede wszystkim powinniśmy wybrać odpowiednie meble ogrodowe. Chodzi tu o stół oraz o ławy, albo krzesła. Wybieramy takie, które nie zniszczą się przez ewentualne zamoknięcie na deszczu. Ponadto powinny być łatwe w przenoszeniu, gdyż na zimę należy je schować do piwnicy, lub w inne miejsce, gdzie będą osłonięte od ciągłego działania śniegu oraz mrozu. W sklepach ogrodniczych, a nawet w supermarketach, mamy do wyboru bardzo dużo przeróżnych rodzajów mebli ogrodowych, dzięki czemu z łatwością dobierzemy coś dla siebie. Bardzo przydatnym elementem takiego tarasu jest również grill ogrodowy. Tutaj również mamy bardzo duży wybór, od zwykłego, przenośnego grilla na węgiel drzewny, poprzez większe modele na gaz, a po duże grille budowane z kamienia, cegieł lub prefabrykatów. Pamiętajmy, iż te ostatnie budowane są na stałe i nie są łatwe w późniejszym przeniesieniu.

Taras ogrodowy jest obok altan, jednym z najlepszych miejsc na wypoczynek, a przecież po to budujemy nasze ogrody, aby można było się w nich zrelaksować i odpocząć od codzienności. Dlatego właśnie, jeżeli nie mamy jeszcze zakątka, w którym możemy wypocząć, jest to element, który warto rozważyć.

 

Taras ogrodowy

Taras ogrodowy

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: K.G, Tytuł: Markizy Bielsko

    Jako osłonę tarasów przydomowych, o których artykuł wspomina, polecam markizy tarasowe.

  2. Dodał: Franek Jankowskij, Tytuł: układanie płyt chodnikowych

    układanie płyt chodnikowych betonowych na tarasie ogrodowym

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: