Markizy tarasowe

Markizy tarasowe

1 komentarzy

Wypoczynek na estetycznie zaaranżowanym tarasie jest przyjemnością samą w sobie. Odpowiednie meble, rośliny oraz dekoracje sprawiają, że taras może stać się szczególnie klimatycznym zakątkiem naszej posesji. Ponieważ ciepłe miesiące szybką upływają warto zadbać o to, aby ten czas odpowiednio wykorzystać, a relaks na tarasie uniezależnić od kapryśnej pogody.

Markiza tarasowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem, tym bardziej, że konstrukcje bardzo często oparte są na zautomatyzowanym mechanizmie, który zapewnia łatwą i bezproblemową obsługę. Nie sposób nie wspomnieć także o estetyce markiz tarasowych. Przeglądając ofertę producentów, oferujących tego typu rozwiązania zauważymy, że markizy nie tylko ułatwiają nam życie, ale także mogą stać się bardzo estetycznym elementem dekoracyjnym.

Uniwersalność markizy

Może markiza tarasowa nie należy do najtańszych rozwiązań, lecz z pewnością stanowi szybki sposób na stworzenie estetycznego, a także trwałego zadaszenia.     Prosta konstrukcja sprawia, że montaż markizy jest szybki i zazwyczaj bezproblemowy. Markizy to powszechnie wykorzystywany sposób na ochronę przed deszczem, promieniowaniem UV oraz palącym słońcem. Rozwiązanie  wykorzystywane także w przypadku osłaniania balkonów, kawiarni, restauracji, a także oranżerii. Warto zauważyć, że ochrona tarasu przed zbytnim nasłonecznieniem sprawia, że temperatura obniża się nie tylko na tarasie, a także w pomieszczeniach mieszkalnych z nim graniczących- brak bezpośredniego nasłonecznienia okien od strony tarasu .


Trwałość konstrukcji

Trwałość konstrukcji, to bardzo istotne kryterium przy wyborze markizy tarasowej. Na taras zazwyczaj wykorzystujemy sporej wielkości markizy o znacznej szerokości, których wysięg może sięgać kilku metrów. Powierzchnia największych markiz może osiągać nawet kilkadziesiąt metrów kwadratowych, a przy takich powierzchniach markiza musi wykazać się wyjątkową trwałością.

Markiza najczęściej składa się z aluminiowego stelażu, zawierającego belkę mocującą, rurę nawojową oraz ramiona. Na takiej konstrukcji rozkładane jest poszycie. Zależnie od wybranego modelu markizę rozkładamy ręcznie, a więc przy pomocy korbki bądź elektrycznie za pomocą włącznika bądź pilota. W najbardziej zaawansowanych technicznie rozwiązaniach rozkładanie markiz jest w pełni zautomatyzowane. Wykorzystuje się wówczas czujniki deszczu, światła czy też wiatru, dzięki czemu markiza sama złoży się, gdy zapadnie zmrok, spadnie deszcz bądź nasili się wiatr.

Zróżnicowana oferta

Oferta markiz jest bogata, tak więc nie powinno być problemu z zakupieniem odpowiadającej naszym potrzebom markizy. Możemy nabyć markizy do szerokości przekraczającej nawet 10 m.  Na tarasach zazwyczaj wykorzystuje się dużo mniejsze markizy do 7 m szerokości i do 4 m głębokości. Najmniejsze konstrukcje kosztują około tysiąca złotych natomiast ceny dużych i w pełni zautomatyzowanych rozwiązań przekraczają granicę pięciu tysięcy złotych. W razie potrzeby producenci wykonują  markizy  z uwzględnieniem konkretnych i indywidualnych potrzeb klienta.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: estera, Tytuł: czym czyścić markizę tarasową

    mam markizę tarasową,usiłowałam ją umyć wszystkim,cifem,chlorem i nic nie pomaga,zielony nalot trzyma się fantastycznie i nic go nie rusza :( więc letnia woda z mydłem to chyba żart?

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: