Furtki ogrodowe

Furtki ogrodowe

1 komentarzy

Wielu z nas poświęca dużo czasu na dbanie o swój ogród. Starannie pielęgnujemy kwiaty, przycinamy drzewka, wyszukujemy najpiękniejsze i najoryginalniejsze gatunki roślin po to, by móc czuć się dobrze w tym zielonym zakątku oraz wzbudzić zachwyt wśród znajomych i sąsiadów. Jednak niejednokrotnie zapominamy o tym, co bywa często najważniejsze, czyli o pierwszym wrażeniu. To właśnie pierwsze wrażenie decyduje o tym, jaki zwiedzający nasz ogród będą mieli do niego stosunek od samego początku. Dlatego niezmiernie ważnym elementem jest wejście do niego, czyli furtka ogrodowa. To właśnie ten niby niepozorny element, może nam dużo powiedzieć o tym, czego się spodziewać po jego przekroczeniu.

 

Furtki ogrodowe mogą być wykonywane z różnych materiałów. W dawnych latach do tego celu stosowało się przede wszystkim drewno. Drewniane wejścia nie muszą być tylko zbiorem zbitych desek, umieszczonych na zawiasach. Przechadzając się po ogrodach działkowych, niejednokrotnie ujrzeć można drewniane furtki o ciekawych kształtach, wykorzystujące takie elementy jak, nierówności desek, sęki lub specjalnie rzeźbione drewniane elementy. Jako słupki można wykorzystać grube, ładnie pomalowane bale, krokwie wystylizowane na element ogrodów wiejskich lub bardziej ciekawsze rzeczy, jak np. dwie drewniane beczki, wypełnione ziemią i obsadzone roślinami skalnymi.

Droższym, ale jednocześnie dużo trwalszym materiałem jest oczywiście metal. Z metalu można już pokusić się o bardziej wyrafinowane, nierzadko godne małych pałacyków, czy willi, furtki ozdabiane ciekawymi ornamentami, czy zdobniczymi elementami. W dzisiejszych czasach w sklepach ogrodniczych dostępnych jest bardzo dużo ciekawych modeli furtek metalowych. Ponadto łatwiej do takiej furtki dopasować jest ogrodzenie, które też jest niezmiernie ważne. Furtka taka nie musi być tradycyjnie zawieszona na zawiasach i otwierana „normalnie”. Można zrobić wejście suwane, lub nawet otwierane elektrycznie, gdy jest połączone z bramą do ogrodu.

Furtka w ogrodzie

Furtki ogrodowe

Ostatnio bardzo popularne i również przepięknie wyglądające są ozdobne wejścia bez zawieszonej furtki. Przejścia wykonane z kamienia, u góry wykończone łukiem lub nawet specjalnie spreparowanymi balami wyglądają przepięknie, szczególnie przy wejściach do dużych, zadbanych ogrodów.

 

Furtki ogrodowe

 

Furtki ogrodowe
czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: adam, Tytuł: furtka ogrodowa metalowa

    jaka jest wysokość furtki,jaka cena , czy wysyłacie kurierem, adam.wielewski@wp.pl

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: