Furtki ogrodowe

Furtki ogrodowe

1 komentarzy

Musimy pamiętać, że furtka powinna dobrze zgrywać się z bramą oraz płotem. Jest to bardzo ważne, jeżeli chcemy uzyskać powalający efekt od samego początku. Ładne ogrodzenie wraz z wejściem, może podnosić klasę ogrodu, działki, a czasami nawet domu. Pamiętajmy więc o tym planując nasze podwórko.

 

Furtki ogrodowe

 

Furtki ogrodowe

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastąpienie płotu lub ogrodzenia żywopłotem. Żywopłoty dają się formować na różne sposoby, a dobierając odpowiedni gatunek, będziemy mogli spokojnie uprawiać go w cieniu lub pod dużymi drzewami. Rozwiązanie jest również o tyle ciekawe, że możemy dobrać sobie odpowiednią wysokość naszego „żywego ogrodzenia”. Jeżeli pragniemy mieć ogrodzenie wysokie, wybieramy gatunki typu: Cis, Wiąz, Dereń, Grab lub klon. Na niskie żywopłoty nadają się doskonale Jaśminowiec kaukaski, Ligustr pospolity lub Irga błyszcząca.

Furtki ogrodowe, jak i całe ogrodzenie są bardzo ważne nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale również ze względów dekoracyjnych naszego ogrodu, domu i podwórka. Wykazując sie odrobiną fantazji oraz inwencji, możemy stworzyć bajeczne przejście do naszego ogrodu, które od samego początku zaskoczy zwiedzających i pozostawi na nich pozytywne wrażenie.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: adam, Tytuł: furtka ogrodowa metalowa

    jaka jest wysokość furtki,jaka cena , czy wysyłacie kurierem, adam.wielewski@wp.pl

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: