Płyty chodnikowe

Płyty chodnikowe

1 komentarzy

Ścieżki, alejki, chodniki, patio, podjazdy i tarasy to te elementy ogrodu, które powinno się utwardzić w celu sprawniejszej komunikacji i bezproblemowego korzystania z różnych zakątków ogrodu, nawet podczas deszczowych dni.

Z pewnością najczęściej wybieranym materiałem będzie kostka brukowa,  drewno, kamień naturalny itp. Mało kto pomyśli o płytach chodnikowych, które uznajemy przede wszystkim za materiał brukarski wykorzystywany w kształtowaniu nawierzchni obszarów miejskich.

Wielu z nas mając w pamięci niechlujnie wyglądające, smutne, bo przesiąknięte szarością chodniki z betonowych płyt, nie wyobraża sobie, aby ten widok mógł zagościć w ogrodzie. 

Płyta chodnikowa w ogrodzie

Należy podkreślić, że czasy szarych, mało estetycznych płyt chodnikowych mamy już za sobą. Producenci materiałów brukarskich mają w swoim asortymencie nowoczesne rozwiązania, zgodne ze współczesną stylistyką, tak więc możemy się zdziwić jak ciekawie można zaaranżować tarasy, ścieżki, podjazdy wykorzystując płyty chodnikowe. Nie muszą być one na pierwszym planie, mogą stać się dodatkiem dla kostki brukowej bądź innego materiału brukarskiego. Ścieżka z nielicznymi płytami chodnikowymi dodatkowo przerośnięta trawą, to już nie jedyna propozycja na dość estetyczną aranżacje. Zróżnicowanie materiału pozwala na wiele więcej, a nie wygórowana cena zachęca do korzystania z tych nowych możliwości.

We współczesnych ogrodach płyta chodnikowa ma wiele do powiedzenia. Jej kształty jak najbardziej wpisują się w proste i regularne linie nowocześnie zaaranżowanych przestrzeni. Poza tym nie można odebrać takiemu założeniu elegancji.

Płyty chodnikowe są swego rodzaju alternatywą dla kostki brukowej, zwłaszcza przy brukowaniu tarasów, chodników, placów.

Płyty chodnikowe

 

Płyty chodnikowe

Oferta płyt chodnikowych

Może płyty chodnikowe nie zdominowały i nie zdominują oferty większości producentów materiału brukarskiego, ale wielu z nich oferuje klientom także płyty chodnikowe i często oferta jest dość zróżnicowana.

Płyty chodnikowe dostępne  w ofercie różnią się przede wszystkim  rozmiarem (350x350x50 mm; 400x400x40 mm, 500x250x60 mm; 500x500x60 mm; 500x250x70 mm), a także barwą (szare, grafitowe, czerwone, brązowe, oliwkowe)   i fakturą (m.in. gładkie, na wzór kamienia łupanego, płukane).

Najważniejsze zalety płyt chodnikowych to m.in.

  estetyka

  wielobarwność

  zróżnicowana faktura

  funkcjonalność

  mrozoodporność

  antypoślizgowość

  przystępna cena

  obniżona nasiąkliwość

  twardość

  wielofunkcyjność

  zadowalająca trwałość

Ceny płyt chodnikowych

Ceny płyt chodnikowych nie są wygórowane i za jedną płytę zależnie od rodzaju zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych.

Płyty chodnikowe

 

Płyty chodnikowe
czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Bonia, Tytuł: Płyty chodnikowe

    Ostatnio znalazłam płyty chodnikowe Gran-art. Macie jakieś z nimi doświadczenia ?

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: