Piaskownica w ogrodzie Jak zrobić piaskownicę dla dziecka?

Piaskownica w ogrodzie Jak zrobić piaskownicę dla dziecka?

2 komentarzy

Budowanie piaskownicy

Piaskownica powinna być takiej wielkości, aby mogło w niej bawić się jednocześnie kilkoro dzieci. Nawet najwspanialsza piaskownica jak będzie za mała do zabawy, nie spełni swojej roli.  Pierwszym krokiem po wyborze miejsca na piaskownice jest przeniesienie jego wymiarów na wybrane miejsce. Oznaczamy obszar gdzie będą znajdować się ściany naszej piaskownicy i w ich miejscu dokładnie usuwamy trawę i wszelkie nierówności. Tworzymy kilkunastocentymetrową nieckę, w której następnie umieścimy drewnianą konstrukcje. Proces przygotowania podłoża jest niezwykle ważny. Na nierównym gruncie piaskownica nie będzie stabilna, będzie się ruszała i wydostawał będzie się z niej piasek. Następnie na dnie przyszłej piaskownicy rozkładamy przygotowany na wymiar materiał na spód. Materiał powinien być o kilka centymetrów większy niż wymiary skrzynki. Nie należy na stałe przymocowywać materiału, ma on być swobodnie rozłożony tak, aby woda deszczowa padająca do piaskownicy miała swobodne ujście. W tak przygotowaną formę wstawiamy 4 uprzednio przygotowane deski i całość łączymy kątownikami i skręcamy śrubami do drewna. Konstrukcja powinna być stabilna. Po dokładnym skręcaniu zabezpieczmy wystające śruby i papierem ściernym szlifujemy miejsca, z którymi mogą mieć styczność nasze dzieci. Kolejnym etapem jest zabezpieczenie drewna. Warto pomalować piaskownicę lakierem lub kolorowymi farbami. Zabieg ten zakonserwuje drewno i uczyni naszą piaskownicę bardziej atrakcyjna wizualnie dla dziecka. Pamiętajmy, aby przed malowaniem sprawdzić czy farba lub lakier, który wykorzystujemy posiada atest i nadaje się do bezpośredniego kontaktu z małymi dziećmi. Ostatnim krokiem jest wypełnienie piaskiem. Piasku nie może być za dużo, gdyż podczas zabaw łatwo będzie się przesypywał przez ścianki. Dodatkowo nadmiar piasku łatwo zostanie wymieciony przez wiatr, zanieczyszczając nasz ogród. Poziom pisaku powinien być niższy od poziomy piaskownicy o ok. 8-10 centymetrów . Łatwo policzyć ilość piasku jaka będzie nam potrzebna. W tym celu mnożymy szerokość naszej piaskownicy z długością i wysokością piasku jaki ma się w niej znaleźć.

W powyższym artykule opisaliśmy jak w prosty sposób zrobić piaskownicę dla dziecka. Bawiące się pociechy pozwolą przynajmniej na chwile nam odpocząć i poświecić czas sobie.  Jeśli mamy małe dziecko, warto sprawić mu ogrodowy plac zabaw.

 

Piaskownica w ogrodzie

 

Piaskownica w ogrodzie


czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Adam, Tytuł: Możecie polecić jakąś stronkę ?

    Możecie polecić jakąś fajną stronkę gdzie można kupić piaskownice? Nie chce kupować na allegro tylko u sprawdzonych sprzedawców bo wiadomo nie jest to tani zakup

  2. Dodał: Mazy26, Tytuł: Piaskownica / Zabawki

    Także robiłem sam piaskownice dla dziecka. Do tego jakieś fajne zabawki/meble ogrodowe z tego sklepu. Komentarz zatwierdzony przeze mnie!

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: