Basen dla dzieci - baseny ogrodowe dla dzieci

Basen dla dzieci - baseny ogrodowe dla dzieci

1 komentarzy

Możliwość zapewnienia dzieciom dobrej i bezpiecznej rozrywki jest dla rodziców priorytetem. Dzieci jako istoty bardzo żywiołowe potrzebują wielu atrakcji, aby uwolnić te niekończące się pokłady energii. Mieszkając w bloku mają możliwość skorzystania z licznych parków jordanowskich, placów zabaw itd. Jeżeli mamy ogród powinniśmy zainwestować trochę funduszy w powstanie niewielkiego placu zabaw. Miejsce na plac powinno zostać uwzględnione już w fazie projektu, jeżeli jednak tak się nie stało, można wygospodarować trochę miejsca na huśtawkę, piaskownicę, a w większych ogrodach także na drewniane domki do zabaw. W okresie letnim nie powinno zabraknąć w ogrodzie czy też na działce niewielkiego basenu, który będzie stanowił doskonałe miejsce na dobrą zabawę podczas letnich upałów. Ponieważ wyobraźnia dzieci nie zna granic, należy bardzo uważać na kontakt dzieci z wodą, zwłaszcza, jeżeli jej głębokość jest znacząca.
   

Biorąc pod uwagę potrzeby dziecka odnośnie wielkości basenu to wraz z wiekiem dziecka potrzebuje ono coraz większej przestrzeni. Kilkuletnie maluszki z pewnością zadowolą się brodzikami i basenikami dmuchanymi, natomiast starszym pociechom wystarczą baseny rozporowe oraz rozporowe stelażowe. Jeżeli posiadamy sporo miejsca i wolnych środków finansowych można zlecić fachowcom wykonanie murowanego basenu rodzinnego.
   

Można się domyślić, że najtańszym rozwiązaniem dla maluchów są dmuchane brodziki i baseny. Wykonane są one z tworzywa sztucznego (PCV) o określonej grubości. Nie są trwałe i przy barku ostrożności można szybko je uszkodzić.
 

W przypadku zaistnienia takiej sytuacji (niewielka dziura) można wykorzystać łatkę dołączaną do basenu i zakleić dziurę. Niewielkie dmuchane baseniki są wystarczające dla kilkuletnich dzieci, można je ułożyć na tarasie, trawniku, wszędzie tam, gdzie nie ma zbytnich nierówności i gdzie możemy monitorować poczynania naszej pociechy. Baseny dla najmłodszych mają zróżnicowane kształty, często zwierząt oraz bohaterów kreskówek. Są bardzo barwne, dzięki czemu stają się jeszcze większą atrakcją dla najmłodszych. Woda na słonecznym stanowisku bardzo szybko się nagrzewa, uzyskując odpowiednią temperaturę do zabawy. Gdy maleństwo skończy zabawę wylewamy wodę, suszymy basen i składamy. Jego waga i wielkość po złożeniu jest znikoma, tak więc z przechowywaniem nie powinno być najmniejszego problemu. Ceny brodzików i basenów dla najmłodszych są niewielkie i wynoszą od kilkudziesięciu złotych do kilkuset złotych.
   

Dla młodszych dzieci oraz starszych dobrym rozwiązaniem będą także baseny rozporowe, które można zakupić także w niewielkich rozmiarach np. o średnicy 1,5 m i wysokości około 40 cm. Baseny rozporowe w większym rozmiarze pozwalają stworzyć już niewielki wodny świat pełen piłek oraz nadmuchiwanych zabawek. Duże rozmiary basenów rozporowych oraz basenów rozporowych stelażowych zapewniają dobrą zabawę dla całej rodziny. Zakup drabinki o odpowiedniej wysokości z pewnością ułatwi korzystanie z basenu. Baseny rozporowe wykonane są poliesteru oraz PCV co sprawia, że są lekkie, elastyczne, ale także wykazujące wysoką odporność. Wypełnienie górnej obręczy basenu powietrzem zapewnia bezpieczeństwo i trwałość przy użytkowaniu basenu. Baseny rozporowe stelażowe są mocniejsze i bardziej stabilne.
   

Basen dla małych dzieci

Przy montażu większych basenów rozporowych warto wykorzystać pomoc jeszcze dwóch osób, dzięki czemu montaż będzie o wiele krótszy i oczywiście o wiele sprawniejszy. Więcej kłopotu przysporzy basen rozporowy oparty na stelażu. Postępowanie według instrukcji obsługi z pewnością ułatwi i przyspieszy montaż.
   

Samo postawienie basenu rozporowego powinno składać się z kilku podstawowych etapów:

 • rozłożenie basenu;
 • ułożenie go w taki sposób, aby jego ścianki znajdowały się w górnej części;
 • napompowanie górnej obręczy basenu;
 • zabezpieczenie ujścia wody w basenie zatyczką;
 • unosząc basen do góry ostateczne ustawienie położenia basenu;
 • zwrócenie uwagi na położenie zatyczki ujścia wody;
 • wypełnienie basenu niewielką ilością wody, która powinna pokryć jego dno;
 • wyrównanie fałdek i innych nierówności (fałdki gładzimy w kierunku brzegów basenu);
 • dolanie reszty wody, jednak w ilości zgodnej z zaleceniami producenta- najczęściej w około 80%.

 

Przy basenie ze stelażem, należy zgodnie z instrukcją zamocować podpory i nośniki oraz postępować zgodnie z podstawowymi etapami montażu zaprezentowanymi powyżej.
   

czytaj dalej...

1 komentarzy

 1. Dodał: Annik, Tytuł: Basen ogrodowy dla dzieci

  Dzieci szybko rosną, dlatego warto myśleć przyszłościowo i zainwestować w basen z niecką o różnej głębokości. Taki basen udało nam się dostać. Dzieci przebywały tylko na płytszej połowie do momentu, gdy nauczyły się pewnie pływać.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: