Baseny ogrodowe

Baseny ogrodowe

3 komentarzy

Basen w ogrodzie to dość popularne marzenie wielu rodzin, dawnej będące wyznacznikiem luksusu, a obecnie w zależności od zastosowanych technologii bardzo realne- w zasięgu ręki. O wodnej kąpieli na świeżym powietrzu marzymy zwłaszcza w czasie upalnych dni.
   

Na samym początku należy zaznaczyć, że baseny możemy podzielić na dwie podstawowe grupy:

- baseny przenośne

- baseny stacjonarne


Baseny przenośne to najtańsze rozwiązania do których zaliczymy baseny dmuchane, rozporowe oraz stelażowe. Baseny dmuchane wykonane są z tworzywa sztucznego (PCV) o zróżnicowanej grubości. Aby skorzystać z takiego basenu wystarczy go napompować i wypełnić wodą. Baseny dmuchane są doskonałe dla naszych maluchów. Ich cena wynosi- zależnie od pojemności, jakości materiału, od kilkunastu do kilkuset złotych. Zaletą basenów dmuchanych jest szybki montaż oraz możliwość stosowania w różnych miejscach. Niestety są nietrwałe i bardzo szybko mogą ulec uszkodzeniu. Większe i bardziej trwałe baseny przenośne to z pewnością baseny rozporowe. Można je nabyć w różnych rozmiarach. Sprawdzą się zarówno w przypadku dzieci jak i osób starszych. Jeszcze większą trwałość wykazują baseny rozporowe stelażowe, wzmocnione stelażem. Baseny tego typu wykonane są z poliesteru oraz PCV. Są lekkie, bardzo elastyczne, a przy tym dość mocne i stabilne. Baseny rozporowe o większych rozmiarach sprawdzą się także w przypadku rodzinnych zabaw. Dla ułatwienia korzystania z tego typu basenu warto zakupić drabinkę. Cena basenów rozporowych i stelażowych może dojść nawet do kilku tysięcy złotych- w przypadku dużych rozmiarów. Mniejsze można zakupić za kilkaset złotych. Przy prawidłowym użytkowaniu mogą posłużyć nawet kilka sezonów. Dla ułatwienia montażu basenu zwłaszcza opartego na stelażu warto skorzystać z dodatkowej pomocy dwóch- trzech osób. Sam montaż można podzielić na kilka podstawowych etapów:

- rozłożenie basenu;

- ułożenie go w taki sposób, aby jego ścianki znajdowały się w górnej części;

- napompowanie górnej obręczy basenu;

- zabezpieczenie ujścia wody w basenie zatyczką;

- unosząc basen do góry ostateczne ustawienie położenia basenu;

- zwrócenie uwagi na położenie zatyczki ujścia wody;

- wypełnienie basenu niewielką ilością wody, która powinna pokryć jego dno;

- wyrównanie fałdek i innych nierówności (fałdki gładzimy w kierunku brzegów basenu);

- dolanie reszty wody, jednak w ilości zgodnej z zaleceniami producenta- najczęściej w około 80%;

- w przypadku basenu ze stelażem należy zgodnie z instrukcją zamocować podpory
 i nośniki.

   

Baseny dmuchane, rozporowe i stelażowe to tanie rozwiązania z których możemy korzystać w różnych miejscach, unikając jednak lokalizacji pod drzewami, przewodami pod wysokim napięciem. Niech będą to stanowiska nasłonecznione i zaciszne- najlepiej niedaleko kącika wypoczynkowego. 
   

czytaj dalej...

3 komentarzy

  1. Dodał: bobek, Tytuł: basen

    Ja na mediaexpert kupiłem w promocji rozporowy bestway i jestem serio bardzo zadowolony

  2. Dodał: Martyna8, Tytuł: Basen ogrodowy

    Osobiście polecam basen stacjonarny PoolsFactory z zadaszeniem, które chroni i podgrzewa wodę. Kupiliśmy zestaw na promocji wiosennej i teraz pływamy, gdy tylko jest okazja :)

  3. Dodał: tadek, Tytuł: Ozonowanie

    Wodę trzeba ozonować bo zgnije.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: