Huśtawka ogrodowa dla dzieci

Huśtawka ogrodowa dla dzieci

2 komentarzy

Ogrody są miejscem gdzie łączymy przyjemne z pożytecznym, a więc możliwość uprawiania roślin wyłącznie w celach dekoracyjnych, jak również użytkowych. Nie należy zapominać także o szerokich możliwościach wypoczynku. Dlatego też konieczne jest już w fazie tworzenia projektu uwzględnić miejsca przeznaczone na odpoczynek. Możliwości jest nieskończenie wiele i zależą przede wszystkim od powierzchni ogrodu oraz od zasobności portfela. Możemy ograniczyć się do tarasu, altanki, ale także możemy stworzyć w ogrodzie zakątek z grillem, wędzarnią, kominkiem, a nawet basen rekreacyjny, który będzie wielką atrakcją, zwłaszcza w czasie upalnych dni. Wszyscy posiadający dzieci, spodziewający się dziecka bądź planujący dziecko powinni uwzględnić ten fakt przy projektowaniu ogrodu. Warto przeznaczyć kawałek powierzchni ogrodu dla swoich pociech. Pamiętajmy, że dla dziecka będzie to bardzo atrakcyjne miejsce do zabawy. Już dla maluszka można zamontować w ogrodzie bujaki, huśtawki oraz piaskownicę. Im starsze dziecko tym ma większe potrzeby, które z pewnością po części zaspokoi mini ogródek jordanowski. Nie wolno także lekceważyć potrzeb dzieci na płaszczyźnie uprawy roślin. One widząc pracę rodziców także chciałyby mieć kawałek powierzchni na eksperymentowanie z roślinnością. Można wydzielić im kawałek ogródka i dać możliwość uprawy np. ziół. Niech zapoznają się z tajnikami uprawy, może będą kontynuować pasję rodziców.
   

W niniejszym artykule skupię się wyłącznie na huśtawkach ogrodowych, a  więc podstawowej atrakcji dla większości dzieci. Huśtawki można podzielić na te, których działanie opiera się  na ruchu wahadłowym oraz na zasadzie dźwigni z równymi ramionami.

Budowa hustawki ogrodowej 


W ogrodach najczęściej wykorzystuje się huśtawki oparte na zasadzie wahadła, które wprawiane jest w ruch przez bujającego się bądź przez inną osobę. Najczęściej składają się z elementu stałego oraz z wiszącego elementu ruchomego np. łańcucha z przytwierdzonym siedziskiem. Siedzisko może być pojedyncze, ale także wieloosobowe. Dla starszych dzieci rolę siedziska może spełniać np. opona. Zapewne wielu z nas pamięta czasy swojego dzieciństwa i tradycyjne huśtawki, zawieszane na konarze. Wówczas wystarczył kawałek sznurka oraz deski spełniającej rolę siedziska. Również się sprawdzały, jednak często były kiepskiej jakości i zagrażały naszemu bezpieczeństwu, choć wówczas nie byliśmy tego świadomości. Obecnie w sprzedaży mamy olbrzymi wybór jeżeli chodzi o huśtawki dla dzieci- zarówno maluszków jak i starszych. Warto rozgraniczyć wiekowo tego typu konstrukcje, gdyż bezpieczeństwo powinno być priorytetem. Ich ceny wahają się od kilkudziesięciu złotych, w przypadku podwieszanych modeli oraz kilku tysięcy w przypadku całego zestawu, na który składa się huśtawka podwieszana oraz rama z podporami, a czasami nawet drabina czy zjeżdżalnia. 
   

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Ada, Tytuł: Prosta huśtawka z deski

    Gdybym miała coś polecić to można łatwo zrobić huśtawkę z deski drewnianej. Zamiast łańcucha lina jutowa zablokowana węzłem na otworach. Oczywiście trzeba wybrać odpowiednią żeby lina nie była zbyt cienka ani zbyt gruba.

  2. Dodał: Majeczka, Tytuł: coś nowego

    Chcieliśmy mieć z mężem coś innowacyjnego więc zamówiliśmy huśtawkę z technorattanu. Materiał jest bardzo wytrzymały, nie chowaliśmy jej nawet na zimę, wystarczy przetrzeć szmatką i wygląda jak nowa, znajomi są zachwyceni a i huśtawka jest ozdobą ogrodu. Polecamy Serdecznie:)

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: