Huśtawka ogrodowa dla dzieci

Huśtawka ogrodowa dla dzieci

2 komentarzy

Montaż zestawu nie należy do trudnych, wszystkie elementy należy dokładnie połączyć za pomocą dołączonych śrub i innym akcesoriom. Rama najczęściej wykonana jest z drewnianych, okrągłych żerdzi, dobrze wyszlifowanych, dzięki czemu nie posiadają ostrych krawędzi, które mogłyby zagrażać dziecku podczas beztroskiej zabawy. Stanowią ją dwie trójkątne podpory oraz masywna belka poprzeczna tzw. dźwigar. Do belki należy przymocować opaski z hakami bądź haki można bezpośrednio wkręcić w żerdkę. Na hakach zaczepiamy podwieszoną na linach huśtawkę. Ważną kwestią jest usztywnione zamocowanie podpór w podłożu. Zakopanie w podłożu nie będzie stanowiło gwarancji stabilności. Najlepiej skorzystać z specjalnych uchwytów tzw. kotwy, które montujemy do słupków podporowych, a następnie zatapiamy we wcześniej wykopanym i zalanym betonem dole- wymiary dołka około 80x50x50.  Po kilku dniach, kiedy beton stwardnieje można zacząć korzystać z huśtawki.
     

Z powyższych informacji można zauważyć, że montaż takiego urządzenia nie należy do trudnych i z pewnością każdy sobie poradzi. Takie zestawy wyposażone są często w dodatkowe drabinki, zjeżdżalnie, aby dzieci miały wiele możliwości do zabawy.

Jak zbudować huśtawkę ogrodową

   
Chcąc samemu wykonać taką huśtawkę, należy również dostosować się do zamieszczonej powyżej instrukcji. Wszelkie materiały można zakupić w markecie bądź też zamówić w odpowiednich zakładach rzemieślniczych. Warto pamiętać o zachowaniu pewnych wymiarów. Niech szerokość ramy ma, co najmniej 3 m długości, a wysokość już zamontowanej ramy około 2- 2,5 m. W przypadku większych długości dźwigara, należy zastosować wzmocnienie w postaci dodatkowych podpór. Można także skorzystać z wieloosobowych siedzisk. Koszty budowy takiej huśtawki w zależności od wybranych materiałów będą zróżnicowane, ale już do kilkuset złotych można zbudować ciekawe rozwiązania.
   

Jeżeli nie mamy miejsca na stworzenie dziecku mini ogródka jordanowskiego a posiadamy drzewo o silnych konarach możemy skorzystać z huśtawek podwieszanych na linkach, które można przywiązać do konara. Z pewnością pociecha i z takiej huśtawki będzie bardzo zadowolona.
   

Huśtawki ogrodowe dla dzieci to tematyka bardzo istotna i bez wątpienia powinna być poznana przez rodziców. Przy wyborze należy brać  pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. Mamy do wyboru całą masę rozwiązań, jednak należy zachować czujność i uwzględnić kwestie poruszone w niniejszym artykule. Pamiętajmy o oznaczeniach, certyfikatach oraz wieku dziecka dla jakiego jest przeznaczona dana huśtawka. Tylko towar odpowiadający konkretnej grupie wiekowej, posiadający certyfikaty bezpieczeństwa jest w stanie zmniejszyć prawdopodobieństwo dojścia do wypadku przy zabawie. Nigdy nie da się wykluczyć całkowicie zagrożeń przy użytkowaniu huśtawek, gdyż dziecięca wyobraźnia nie zna granic, jednak możemy je ograniczyć. Towarzysząc im w zabawie należy zachować szczególną czujność i być przygotowanym na różne sytuacje.

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Ada, Tytuł: Prosta huśtawka z deski

    Gdybym miała coś polecić to można łatwo zrobić huśtawkę z deski drewnianej. Zamiast łańcucha lina jutowa zablokowana węzłem na otworach. Oczywiście trzeba wybrać odpowiednią żeby lina nie była zbyt cienka ani zbyt gruba.

  2. Dodał: Majeczka, Tytuł: coś nowego

    Chcieliśmy mieć z mężem coś innowacyjnego więc zamówiliśmy huśtawkę z technorattanu. Materiał jest bardzo wytrzymały, nie chowaliśmy jej nawet na zimę, wystarczy przetrzeć szmatką i wygląda jak nowa, znajomi są zachwyceni a i huśtawka jest ozdobą ogrodu. Polecamy Serdecznie:)

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: