Zjeżdżalnia dla dzieci

Zjeżdżalnia dla dzieci

1 komentarzy

Zjeżdżalnia dla dzieci to podstawowa zabawka- konstrukcja w którą wyposażone są place zabaw. Zazwyczaj stanowi ona główną atrakcję i często dochodzi do sporów, kto ma prawo z niej korzystać w danym momencie. Jeżeli posiadamy kawałek wolnej przestrzeni w ogrodzie możemy sprawić dziecku niespodziankę i zakupić tego typu zabawkę. Wybór jest naprawdę olbrzymi i bez problemu znajdziemy ciekawy model, odpowiadający zarówno nam jak i dziecku, a przy tym spełniający normy bezpieczeństwa.


Zjeżdżalnia (ślizgawka) – jest konstrukcją bardzo prostą, której podstawą jest ślizg (pochylnia), oparty na podporze np. w postaci „skrzyni” na filarach. W sprzedaży można nabyć zjeżdżalnie o bardzo prostej budowie jak również bardziej rozbudowane.

Jaką zjeżdżalnię wybrać ?

Przy wyborze zjeżdżalni powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

•    materiał z którego została wykonana,
•    jakość wykonania,
•    trwałość,
•    wielkość (dopasowanie do wieku dziecka),
•    funkcjonalność,
•    bezpieczeństwo.


Zjeżdżalnie są zróżnicowane pod względem wysokości, długości ślizgu, materiałów, przeznaczenia dla konkretnej grupy wiekowej. W sprzedaży znajdziemy przede wszystkim zjeżdżalnie u których ślizg będzie wykonany z tworzywa sztucznego bądź z metalu. Dla najmłodszych dzieci zjeżdżalnie zazwyczaj są całościowo wykonane z tworzywa sztucznego, natomiast dla starszych ślizg może być osadzony na konstrukcji drewnianej bądź metalowym stelażu. Wiadome, że dłuższą trwałość wykaże konstrukcja metalowa, aczkolwiek drewniana jest bardziej estetyczna oraz przy odpowiedniej konserwacji także może posłużyć przez wiele lat. Przy elementach z tworzyw sztucznych należy uważać, aby nie doszło do uszkodzeń. Dobranie zjeżdżalni do wieku dziecka zmniejszy prawdopodobieństwo jej uszkodzenia. Ciekawą propozycją są także zjeżdżalnie dmuchane, które po wypełnieniu powietrzem, stanowią doskonałą atrakcję nie tylko dla najmłodszych. Wykonane są z dość odpornego tworzywa sztucznego aczkolwiek bardziej narażonego na uszkodzenia. Z pewnością po spuszczeniu powietrza, zajmują mniej miejsca i łatwiej je przechować.

Zjeżdżalnia dla dzieci
Zjeżdżalnia dla dzieci

Gdzie ustawić zjeżdżalnię ?

Tego typu konstrukcje najlepiej ustawić w tej części ogrodu, która będzie dobrze widoczna i oddalona od niebezpiecznych elementów ogrodu np. oczka wodnego, ciernistych i trujących roślin itp. Z pewnością powinny być ustawione na stabilnym, ale nie twardym podłożu. Najlepiej na trawniku, gumowej posadzce bądź wysypanym kilkunastocentymetrową warstwą piasku placyku. Przy tego typu podłożach amortyzacja ewentualnego upadku jest bardzo istotna.

Zjeżdżalnia dla dzieci
Zjeżdżalnia dla dzieci
czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Darka, Tytuł: Plac zabaw

    Na pobliskim placu zabaw jest bardzo solidna zjeżdżalnia Freekids. Dzieci bardzo lubią się tu bawić. :)

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: