Zabawki ogrodowe

Zabawki ogrodowe

2 komentarzy

Jeżeli posiadamy ogród oraz dzieci, powinniśmy część jego powierzchni przeznaczyć na kącik zabawowy. W sprzedaży mamy bardzo zróżnicowany asortyment zabawek oraz różnego rodzaju konstrukcji, które z pewnością przypadną do gustu naszym pociechom. Urozmaicone zabawkami ogrody staną się miejscem radości i świetnej zabawy dla najmłodszych.

Zabawki ogrodowe a potrzeby dziecka
   

Kącik zabawowy bez wątpienia powinien być wyposażony w te zabawki ogrodowe, które będą odpowiadać naszym pociechom. Sami najlepiej wiemy, czego oczekują nasze dzieci, tak, więc postarajmy się stworzyć atrakcyjne miejsce z punktu widzenia dziecka. Zabawki ogrodowe należy dostosować do wieku dziecka, wolnej powierzchni oraz uwzględnić ich trwałość. Skorzystanie z trwałych materiałów, pozwoli korzystać z zabawek, nawet przez wiele lat. Miejsce przeznaczone na wypoczynek dziecka wraz z upływem lat będzie się powiększało, ponieważ dzieci z czasem potrzebują większej przestrzeni do zabawy. Maluszkowi wystarczy niewielka piaskownica, później zjeżdżalnia, huśtawka, a z czasem domek i miejsce do gry np. w kosza itp. Weźmy pod uwagę te zmiany i jeżeli tylko mamy możliwość, zapewnijmy dziecku więcej rozrywki w miejscu, gdzie będzie mogło rozwijać swoją sprawność i umiejętności.


Miejsce na kącik zabawowy
   

Zabawki ogrodowe najlepiej ustawić w miejscu widocznym, z dala od nasadzeń oraz niebezpiecznych elementów składowych ogrodu, a więc np. oczka wodnego. W przypadku najmłodszych zabawki wystarczy ustawić na miękkim trawniku np. przy tarasie. W tak bliskim towarzystwie, dziecko w pełni bezpieczne, będzie mogło oddać się zabawie np. w piaskownicy, na zjeżdżalni czy też niewielkiej huśtawce. Starsze dzieci potrzebują więcej intymności i samodzielności, tak, więc warto sprawić im np. domek na drzewie, który stanie się ich prywatnym miejscem, gdzie nie będą mieli wstępu dorośli. Z pewnością kącik w okresie letnim powinien być, choć w części osłonięty przed palącym słońcem. Dzięki temu nawet w upalny dzień, nasze pociechy będą mogły korzystać z ich przydomowego placu zabaw.

Zabawki ogrodowe

 

Zabawki ogrodowe

Jakie zabawki wybrać?
   

Przy wyborze zabawek do ogrodu powinniśmy wziąć pod uwagę m.in.

•    wiek dziecka,
•    zainteresowania dziecka,
•    powierzchnię kącika zabawowego,
•    ilość dzieci korzystających z placu zabaw,
•    trwałość,
•    jakość wykonania,
•    bezpieczeństwo
•    cenę.

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Ala, Tytuł: Zabawki ogrodowe

    Świetny artykuł, naprawdę! Oby takich więcej, a sam temat zabawek ogrodowych nie jest mi obcy, zresztą pewnie nie jest obcy nikomu kto ma ogród i dzieci. A dobrze wybrane zabawki sprawią, że dzieciaki chętnie będą spędzać czas na świeżym powietrzu, o co przecież powinno chodzić. Czasem też wcale nie trzeba wiele, by zadowolić dzieciaki :)

  2. Dodał: Joanna_11, Tytuł:

    Zabawki, które można wykorzystać podczas szaleństwa w ogrodzie u nas w domu to największy hit. Dzieciaki kochają zabawę na polu i wszystko co mogą tam wynieść. Ostatnio właśnie kupiliśmy z mężem bramki piłkarskie dla synów z misiedwa, strasznie fajna sprawa zwłaszcza, że mój mąż też jakby zdziecinniał przy tym! I razem z synami biega za piłką.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: