Lampy solarne w ogrodzie

Lampy solarne w ogrodzie

Skomentuj artykuł

Światło w ogrodzie to możliwość estetycznego uzupełnienia ogrodu o świetlne dekoracje, pozwalające cieszyć się pięknem aranżacyjnym ogrodu, również po zmroku. Poza czysto estetycznymi walorami oświetlenia w ogrodzie trzeba pamiętać także o praktycznym zastosowaniu światła, zdecydowanie ułatwiającym funkcjonowanie, kiedy niebo pokryje się tysiącem gwiazd. W sprzedaży możemy spotkać się z olbrzymią ofertą lamp ogrodowych, zróżnicowanych pod względem wyglądu oraz zastosowanych technologii. Producenci każdego roku zaskakują nowymi, jeszcze bardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami.
   

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się lampy zasilane energią słoneczną, a więc tzw. lampy solarne. Bardzo ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, którego działanie opiera się na wykorzystaniu energii słonecznej pozyskanej w ciągu dnia, poprzez panele słoneczne. Energia jest gromadzona, w akumulatorkach niklowo- kadmowych, a następnie pobierana przez niewielkie diody LED bądź małe halogeny.
   

Lampy solarne nie dają silnego światła, wręcz przeciwnie ich światło jest białe, a więc chłodne i dość rozproszone. Jednak takie natężenie światła wystarczy na stworzenie nastrojowych, nocnych aranżacji. Zależnie od zastosowanych lamp solarnych ich trwałość jest zróżnicowana. W sprzedaży możemy spotkać się z tanimi, plastikowymi formami oraz z trwalszymi z aluminiową obudową. Lampy solarne mogą świecić nawet do kilkunastu godzin po naładowaniu. Pamiętajmy, że nie każda zakupiona lampa solarna może charakteryzować się tak długim czasem oświetlania, wszystko zależne jest od zastosowanej technologii, a i panująca aura także ma duży wpływ. W pochmurne dni nie ma mowy, aby lampy solarne mogły poszczycić się dłuższym okresem obdarowywania nas swym charakterystycznym światłem. Ważne jest, aby lampy solarne ustawiać w miejscach mocno nasłonecznionych. Najczęściej lampy solarne wyposażone są w czujnik, dzięki któremu samoczynnie zapalają się, gdy zacznie się ściemniać, a wyłączają, kiedy nastaje dzień. To dobre rozwiązanie, które zwalnia nas z obowiązku uciążliwego włączania i wyłączania.
 

W sprzedaży można nabyć lampy solarne, które wyposażone są także w czujnik ruchu i zapalają się wówczas, kiedy wychwycą, w swoim zasięgu działania ruch. Zasięg działania jest zróżnicowany, zależnie od wybranej lampy solarnej. 
   

Lampy solarne do ogrodu

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: