Letnie kwiaty rabatowe

Letnie kwiaty rabatowe

Skomentuj artykuł

Każdy miłośnik pięknej roślinności marzy o kolorowych, zachwycających rabatach w lecie. Takie miejsca na naszym podwórku nie tylko cieszą oczy gospodarzy, ale także urzekają wszystkich gości. Jakie kwiaty wybrać, by letnie rabaty prezentowały się wspaniale?


Wybór kwiatów na rabaty


Do wyboru mamy zarówno kwiaty jednoroczne, dwuletnie, jak i wieloletnie. Wszystkie te rośliny wymagają pielęgnacji oraz warunków uprawy zgodnych ze swoistymi wymogami danej grupy kwiatów. Przy podejmowaniu decyzji będziemy się z pewnością kierować stopniem trudności uprawy, oraz względami estetycznymi, czyli walorami ozdobnymi poszczególnych gatunków.


Oto przegląd najpopularniejszych roślin rabatowych:

Miłośnikom kolorowych rabat, z pewnością przypadną do gustu aksamitki. Są to rośliny jednoroczne, a mamy ich aż 50 odmian, które różnią się od siebie kolorystycznie oraz wizualnie, więc każdy może wybrać coś dla siebie spośród tej różnorodności.
Za uprawą aksamitek przemawia o wiele więcej. Są to rośliny niezwykle łatwe w uprawie, dlatego bardzo często goszczą na naszych rabatach. Aksamitka uwielbia słońce oraz żyzną glebę. Najlepiej czuje się, rozwijając się w podłożu przepuszczalnym. Nie ma potrzeby dokarmiania jej nawozami, wystarczy przed zasianiem kwiatów, dodać do ziemi nieco kompostu. Roślina wytrwa nawet w czasie suszy i będzie kwitła nam długo i pięknie, jeżeli zadbamy o usunięcie już przekwitłych kwiatów. Aksamitki rozmnażamy z nasion, które wysiewamy wczesną wiosną.

Letnie kwiaty - jaskry
Letnie kwiaty - jaskry

Kolejny niewymagający i piękny kwiat rabatowy, to godecja wielokwiatowa, nazywana także azalią letnią. Jest to roślina jednoroczna, którą wysiewamy bezpośrednio do gruntu. Kwiat dorasta do wysokości około 40 centymetrów i zachwyca bardzo dużymi, czteropłatkowymi kwiatami, które przybierają kolor różu, czerwieni, kremu lub bieli. Jedyne wymagania godecji, to słoneczne miejsce uprawy oraz żyzna, próchnicza gleba. Trzeba jej także zapewnić odpowiednią ilość wody, co oznacza, że nie lubi nadmiernej suszy oraz wilgoci. Godecja idealnie, więc nadaje się na rabaty, możemy także zastosować ją jako kwiat cięty, do ozdoby naszych mieszkań.

Letnie kwiaty - irysy
Letnie kwiaty - irysy
czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Lato