Fioletowe kwiaty Rośliny w kolorze fioletowym

Fioletowe kwiaty Rośliny w kolorze fioletowym

1 komentarzy

Fioletowe rośliny w ogrodzie

Jednym z najciekawszych gatunków jest żurawka. Bylina ta doskonale nadaje się do obsadzania ścieżek w parkach oraz do uprawy nad zbiornikami wodnymi. Dodatkowo w okresie letnim obsypana jest setkami wysokich pędów kwiatowych. Na niskie rabaty i do ogrodów skalnych polecania warta jest dąbrówka. Roślina ta od maja do końca lata obsypana jest niebieskimi kwiatami, pięknie prezentującymi się na tle zielono-fioletowych liści. Kolejnymi roślinami do ogrodów skalnych są rojniki i konwalnik. Liście konwalnika wyglądem przypominają kępy wysokich traw. Świetnie wyglądają na tle jasnego drobnego żwiru. Często bylina ta uprawiana jest w ozdobnych donicach. Ciekawym okazem o zielonych liściach i karminowych kwiatostanach jest szarłat. Dobrze prezentuje się w parkach i dużych ogrodach. Wszystkie rośliny o fioletowych liściach wymagają jasnych dobrze oświetlonych stanowisk, z dużą ilością światła słonecznego.

Fioletowe rośliny

Fioletowe drzewa i krzewy

Istnieje bardzo liczna paleta roślin o fioletowej barwie. Krzewy przyciągają nasz wzrok i kontrastują na tle swoich zielonych sąsiadów. Krzewem o drobnych ozdobnych liściach jest berberys. Roślina jest dość prosta w uprawie, a w okresie wczesnego lata obsypana jest drobnymi, zwisającymi kwiatami w kolorze żółtym. Zjawiskowo prezentuje się perukowiec. Jego wiechowate kwiaty, którym krzew zawdzięcza nazwę, wprowadzają do każdego ogrodu odrobinę tajemniczości.  Drzewem o ciekawych liściach jest klon palmowy. Roślina ta, która tak popularna jest u miłośników bonsai, doskonale nadaje się do ogrodów o fioletowym odcieniu. Kolejnym niskim drzewkiem jest jabłoń purpurowa. Drzewko słynie z ciekawych kwiatów w okresie wiosennym oraz z purpurowych, zwisających owoców zdobiących ją aż do zimy.

Tak  jak w przypadku innych roślin o purpurowych liściach, wszystkie drzewa i krzewy wymagają jasnych i słonecznych stanowisk. Brak światła powoduje utratę koloru. Projektując ogród warto pomyśleć o roślinach z filetowymi liśćmi. Wszystkie doskonale kontrastują na tle ich zielonych towarzyszy. Dodatkowym atutem jest fakt, że są proste w uprawie i nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: asfd, Tytuł: Daltonizm autora

    autor tego artykułu nie odróżnia fioletowego od bordowego i czerwieni.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie