Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 52

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Reo meksykańskie

Reo meksykańskie

6 komentarzy

Opis:

Reo meksykańskie jak sama nazwa głosi pochodzi z Meksyku. Wartością ozdobną są liście, mieczowate, koloru fioletowo-czerwonego od spodu i zielonooliwkowe na wierzchu. Uprawiane są odmiany o liściach żółto-zielonych oczywiście po wierzchniej stronie. Liście tworzą lejek skierowany do spodu rośliny. Kwiaty białe, nie przedstawiają wielkiej wartości dekoracyjnej, otoczone pochwą kwiatową.

Uprawa:

Reo meksykańskie lubi wysoka temperaturę, przy dużej wilgotności, ale rośnie też w innych warunkach. Stanowisko cieniste lub półcieniste, nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia. Podlewanie intensywne w okresie letnim, w zimie ograniczamy. Roślina dobrze reaguje na zraszanie, jest ono wręcz konieczne w upalne dni. Nawożenie w okresie wzrostu słabymi nawozami do roślin doniczkowych. Ziemia uniwersalna, najlepiej jednak rośnie w mieszankach ziemi liściowej lub leśnej z torfem. Reo przesadzamy wiosną. Rozmnażanie przez wysiew nasiona lub sadzonki z wyrastających pędów bocznych. Przycinając roślinę na wiosnę wymuszamy na niej wypuszczenie pędów, doskonale nadających się na młode sadzonki. Ważnym zabiegiem w pielęgnacji rośliny jest systematyczne usuwanie nagromadzonego kurzu.

Zastosowanie:

Doskonałe do obsadzania niskich powierzchni, pod innymi roślinami.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

 • Tuja Szmaragd - Żywotnik zachodni Smaragd HIT
  Tuja Szmaragd - Żywotnik zachodni Smaragd

      Jedne z najbardziej popularnych roślin iglastych, które możemy spotkać w większości ogrodów są Thuje, inaczej żywotniki. Ich naturalne siedliska znajdują się w Ameryce Północnej i wschodniej Azji, gdzie występują najczęściej w formie drzew, rz

  Przeczytaj więcej...
 • Zadaszenie tarasu
  Zadaszenie tarasu

      Taras stanowi podstawowe miejsce wypoczynku, które aranżujemy w taki sposób, aby jak najprzyjemniej spędzić czas na świeżym powietrzu. Jest on łącznikiem pomiędzy domem, a ogrodem oraz przedłużeniem salonu. Przy jego aranżacji zwracamy uwagę przede w

  Przeczytaj więcej...

6 komentarzy

 1. Dodał: VeRoNa, Tytuł: wyrosniety reo

  posiadam tego kwiata od paru lat i robilam z nim juz cuda - nawet skazalam na smierc i nic z tego nie wyszlo. jest wyjatkowo odporny. kiepsko wyglada jak juz sie wyciagnie i nagle opada. stad tez co wiosne scinam go na wysokosc jednej pary lisci i czekam na nowe pedy - im wiecej ich tym ladniej wyglada. bardzo szybko rosnie.

 2. Dodał: smutna, Tytuł: pomocy!!`

  mam takiego kwiatka kwitł slicznie biale kwiatuszki..ale cos mu sie stalo opadly wszystkie liscie:( co zrobic??

 3. Dodał: danuta, Tytuł: kometarze

  pięknie kwitnie,ma białe kwiatki,śliczna roslina

 4. Dodał: ulla, Tytuł:

  Do miłośniczki roślin: bardzo możliwe ze jest to ta sama roślina, tylko odmiana variegata-wtedy ma liście w pasy (proszę wpisać w google 'rheo variegata' i porównać z obrazami w grafice). Jeśli chodzi o moje Reo, to rośnie (uwaga!) na południowym parapecie i bardzo dobrze zniósł lato, jest pięknie wybarwiony, lubi częste podlewanie i jest jedną z najzdrowiej wyglądających roślin jakie posiadam:) (w dodatku aktualnie kwitnie, choć nie jest to spektakularne w przypadku tej rośliny). Ciekawie też reaguje na deszcz, mianowicie gdy aura się psuje, krawędzie liści pokrywają się kropelkami- roślina wygląda, jakby płakała;) ale to też zauważyłam niedługo po podlewaniu.

 5. Dodał: miłośniczka roślin, Tytuł:

  Mam kwiatek zupełnie podobny ale liście tylko zielono-białe i bardzo sztywne,czy może być on tego samego gatunku.Proszę o radę!

 6. Dodał: natalia, Tytuł:

  mam tego kwiatka, zdobi zachodnie okno, na południowym nie ma efektu fioletowego liscia- kolor robi sie jak papier, ponadto pięknie sie rozmnaża

Dodaj swój komentarz

Captcha