Kwiaty i rośliny doniczkowe do biura i firmy

Kwiaty i rośliny doniczkowe do biura i firmy

1 komentarzy

W dzisiejszych czasach, kiedy dominuje pogoń za pieniądzem, nie każdy ma czas pilnować wystroju swojego biura lub swojej firmy. Wiele osób idzie na łatwiznę i jako główne elementy dekoracji wybierają szkło lub tworzywa sztuczne. Jednak nie wszyscy. Dzieje się tak, gdyż nie wszyscy mają pojecie jakie rośliny najlepiej nadają się do takich miejsc. Jakie kwiaty wybrać, aby wnętrze naszego biura nadal utrzymało klimat powagi, a firma poprawiła swój wizerunek?

Dlaczego trzymamy rośliny w miejscu pracy? Sprawiają one, że miejsce w którym prawie codziennie przesiadujemy po kilka godzin, staje się bardziej przytulne. Wpływa to bardzo pozytywnie na naszych pracowników oraz osoby przybywające w interesach, gdyż zielona roślinność wprowadza spokój i harmonię. Pozwala odpocząć w przerwach między kolejnymi wyścigami za pieniądzem. Jednak, aby kwiaty uzyskały efekt, jakiego się spodziewamy, musimy utrzymać je w jak najlepszej formie i kondycji.
 

Sansewieria

Kwiaty i rośliny doniczkowe do biura i firmy - Sansewieria

Gdzie najlepiej ustawiać kwiaty w biurze? Rośliny, które mają przykuwać uwagę powinny być ustawiane w miejscach jak najbardziej reprezentatywnych. Idealnie do tego celu nadają się recepcje, poczekalnie, a także wnętrza największych pomieszczeń. Nie należy jednak rezygnować z ustawiania roślin w mniejszych pomieszczeniach. Można to robić wszędzie, gdzie jest trochę miejsca, nie zawadzają w pracy, a ich obecność może wywrzeć pozytywny efekt. Podstawową zasadą w wyborze miejsca jest to, by roślina nie stała na przejściu, ponieważ w takim wypadku roślina zamiast uspokajać i cieszyć oko, będzie tylko zawadzała i denerwowała.

Czym kierować się w doborze odpowiednich gatunków? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na rośliny łatwe w uprawie oraz mało wymagające. Pracując nie zawsze mamy tyle czasu, aby odpowiednio pielęgnować nasze kwiaty. Mile widziane są rośliny, które wytrzymają niską wilgotność powietrza, za małą lub za dużą ilość słońca, potrącenia, czy przeciągi. Kwiaty do biura uprawiamy w pojemnikach, które pasują do wnętrza i wystroju pomieszczeń. Pamiętajmy, że nie wszystkie odmiany nadają się w każde miejsce w naszym biurze. Nie możemy ustawiać delikatnych roślin, typu difenbachia, anturie oraz paprocie przy wejściu, gdzie narażone są na powiewy mroźnego powietrza, tak samo jak nie możemy roślin lubiących światło, takich jak draceny, fatsje, fikusy, hoje, czy szeflery, ustawić w miejscach o bardzo ograniczonym dostępnie światła.

Kwiaty do biura

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: kasia, Tytuł: praca domowa

    posłuchajcie mam prace domowa z roslin mam je podpisac , pomóżcie mi

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie