Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 55

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Płomyk szydlasty - Phlox subulata

Płomyk szydlasty - Phlox subulata

7 komentarzy

Opis:

Posiada sztywne i delikatnie owłosione liście długości 12-18cm. Cała roślina tworzy gęstą darń. Jego kwiaty zebrane są w grona po trzy sztuki w każdym i mają kolor biały z czerwonym oczkiem, łososiowy, niebiesko-liliowy, ciemnoróżowy lub śnieżno biały. Dorasta do 10cm wysokości.

Uprawa:

Najlepiej rośnie w miejscach ciepłych i dobrze nasłonecznionych z glebą suchą, umiarkowanie wilgotną, żyzną i dobrze zdrenowaną.

Zastosowanie:

Bylina często sadzona na rabatach, ogrodach skalnych i murkach. Wspaniała roślina okrywowa. Można stosować ją zamiast trawnika.

Kwitnienie:

Miesiące kwitnienia tej rośliny to kwiecień i maj.

Zimowanie:

Jego liście są zimozielone.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

 • Pielęgnacja oczka wodnego
  Pielęgnacja oczka wodnego

      Oczko wodne jest bardzo dekoracyjnym elementem w naszych ogrodach. Jest jednocześnie oczkiem w głowie niejednego miłośnika kwiatów oraz ogrodnika. Jednak, aby ten wodny element dalej był ozdobą, a nie oszpeceniem naszego terenu, musimy zadbać o odpowiednią

  Przeczytaj więcej...
 • Pielęgnacja trawnika
  Pielęgnacja trawnika

  Trawnik, który będzie zachwycał gęstością i zielenią na wzór angielskich ogrodów możemy uzyskać wyłącznie poprzez ciągłą i systematyczną pielęgnację. Często się spotykam z opiniami, że po założeniu trawnika wygląda on przepięknie, ale z czasem traci na swej w

  Przeczytaj więcej...

7 komentarzy

 1. Dodał: Tereska, Tytuł: problem z flokasami

  Witam serdecznie, pyrtałam już gdzie indziej, ale nie dostała odpowiedzi, może tu się uda? :) zwracam się z zapytaniem odnośnie moich starych floksów szydlastych (na działce zakupionej rok temu, więc nie wiem jak zachowywały się wcześniej). Rósł w nich podagrycznik, na który nakładałam małym pędzelkiem roudap uważając, żeby nic nie skapnęło, w ciepły i niedeszczowy dzień. Usechł podagrycznik, ale też uschły floksy :( Nie wiem czy to ma związek ze stosowaniem roudapa? Czy może się zdarzyć, że po kwitnieniu może uschnać? Czy jest szansa je uratować? Będę wdzięczna za pomoc, ponieważ nie wiem co teraz zrobić?

 2. Dodał: Sebastian, Tytuł: rozmnażanie do NIkodema

  robiłem nowego skalniaka i poprostu wykopałem z bryłą ziemi i ciach łopatą . Przyjął się

 3. Dodał: Nikodem, Tytuł: Płomyk szydlasty.

  Mam pytanie czy ktoś moze wie albo próbował ten rozchodnik rozmnazać??? Jak tak to w jaki sposób się go rozmnaża?Pozdrawiam

 4. Dodał: Tomek, Tytuł:

  Widzę że kolega >oli< zna tylko gatunki użyteczne. A może obiła Ci się o uszy nazwa "trawnik dekoracyjny" ? Jest dużo bardziej urokliwy niż zwykły, że nie wspomnę że się go nie kosi :))))

 5. Dodał: jolanta, Tytuł: Płomyk szydlasty

  bardzo sliczny rozchodnik

 6. Dodał: tita171, Tytuł: trawnik?

  Czy się tak mocno i szybko rozrasta, że można sadzić jak trawę?

 7. Dodał: oli, Tytuł:

  "Można stosować ją zamiast trawnika.", czyżby była aż tak wytrzymała?, ja po swoim trawniku chodzę, ale jeśli tak to świetnie, pomyśle nad nowym trawnikiem:)

Dodaj swój komentarz

Captcha