Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 66

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Magnolia japońska - Magnolia kobus

Magnolia japońska - Magnolia kobus

5 komentarzy

Opis:

Gatunek magnolii pochodzący z Japonii, mający postać dużych krzewów, bądź małego drzewa osiągającego nawet 10 m wysokości, o stożkowej (piramidalnej) lub kulistej koronie. Liście sezonowe, odwrotnie jajowate, skrętoległe, od spodu jaśniejsze, a na wierzchu intensywnie zielone, w okresie jesieni przebarwiające się na żółto, mające długość do 15 cm i 3-10 cm szerokości. Kwiaty pojawiają się przed rozwojem liści o średnicy około 10 cm, składające się z 6- 9 płatków barwy białej, u nasady czasem bladoróżowe. Wytwarza malownicze, czerwonawe owoce. Odznacza się wrażliwością korzeni płasko i głęboko biegnących.

Uprawa:

Wymagania stanowisk słonecznych do półcienistych, osłoniętych przed wiatrami w zacisznych miejscach, Gleby próchnicze, żyzne, wilgotne, głębokie, najlepiej lekko kwaśne do alkalicznych. Wykazuje duże właściwości adaptacyjne do panujących warunków. Pierwszy raz zakwita dopiero po wielu latach.

Zastosowanie:

Pojedynczo, w eksponowanych miejscach, na trawniku, w ogrodzie w parku jako soliter. Bardzo efektownie się prezentują w towarzystwie wrzośców, zwłaszcza rododendronów.

Kwitnienie:

Przełom kwietnia i maja

Zimowanie:

Najbardziej odporna na mróz z magnolii, choć na wietrznych stanowiskach przemarza, zwłaszcza w czasie późnowiosennych przymrozków.

Uwagi:

Zobacz też: magnolie.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

 • Koszenie trawy i trawników
  Koszenie trawy i trawników

      Jeśli marzy nam się piękny zadbany trawnik musimy w okresie od wczesnej wiosny do końca października systematycznie go kosić. Zabieg tan sprawi że nasza trawa będzie zadbana, gęsta i zdrowa. Nic nie świadczy tak o gospodarzu jak dbałość o własne obejście, kt&oacut

  Przeczytaj więcej...
 • Kora ogrodowa
  Kora ogrodowa

      Produkt stanowiący odpad przy procesie, jakim jest obróbka drewna, jeszcze całkiem niedawno nie był doceniany. Jednak, jakiś czas temu odkryto zastosowanie tego surowca nie tylko w przemyśle ciepłowniczym, ale także w ogrodnictwie. Szczególne uznanie

  Przeczytaj więcej...
 • Konserwacja mebli ogrodowych
  Konserwacja mebli ogrodowych

  Meble ogrodowe narażone są na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Szkodzi im deszcz, wilgoć oraz niska, jak i wysoka temperatura. Przeszkadza im, także słońce, pleśń oraz szkodniki zamieszkujące drewno. Powyższe czynniki wpływają na wygląd oraz trwałość mebli

  Przeczytaj więcej...

5 komentarzy

 1. Dodał: anonim, Tytuł: Szczepienie

  Czy magnolia kobus może stanowić podkładkę do szczepienia dla wszystkich odmian magnolii??? Jak nie do wszystkich do do których (odmian) ???

 2. Dodał: Sargon, Tytuł:

  Wśród tego gatunku raczej nie, ale wśród innych magnoli jak najbardziej np. Magnolia denudata- magnolia naga kwitnie już w marcu-kwietniu. Należy podkreślić, że jej kwitnienie jest bardzo efektowne. Pozdrawiam!

 3. Dodał: Sargon, Tytuł:

  Magnolia kobus z tego co mi wiadomo ma kwiaty białe, ewentualnie z bladoróżowymi akcentami. Ale wśród innych gatunków możemy napotkać inne barwy. Pozdrawiam!

 4. Dodał: bylion, Tytuł:

  czy moze miec inne kolory?

 5. Dodał: ogrodniczka, Tytuł:

  czy sa odmiany zakwitajace wczesniej???

Dodaj swój komentarz

Captcha