Parasole ogrodowe

Parasole ogrodowe

1 komentarzy

W ogrodzie przede wszystkim dbamy o rośliny. To właśnie dla nich staramy się stworzyć najbliższe naturalnym warunki siedliskowe. Dobrze zaaranżowany ogród i staranna pielęgnacja sprawią, że stworzymy wyjątkowy mikroklimat. W takim otoczeniu doskonale się wypoczywa. Dowiedziono naukowo, że rośliny wyciszają i wpływają na poprawę nastroju.
   

Aby można było w pełni korzystać z uroków ogrodowego piękna trzeba także pomyśleć o sobie. Kąciki wypoczynkowe to dobry przykład aranżacji ukierunkowanej na zapewnienie nam pełnego relaksu i wypoczynku. W tych miejscach na pierwszym miejscu stawiamy osobistą wygodę, a dopiero później dobieramy wybrane rośliny.
   

Taras najczęściej pełni rolę takiego kącika wypoczynkowego, ale także możemy stworzyć zakątki wypoczynkowe w głębi ogrodu. Podstawą w ich adaptacji są meble ogrodowe. Zależnie od stylu mamy możliwość dobrania ciekawych modeli, zróżnicowanych m.in. pod względem materiału z jakiego zostały wykonane, trwałości, funkcjonalności itp.
   

Nie zawsze ma się chęć na wypoczynek w pełnym słońcu, tak więc warto skorzystać z różnego rodzaju osłon przed słonecznym żarem. Najlepiej, aby były one składane, gdyż zależnie od nastroju możemy mieć odmienne plany pod względem formy wypoczynku. Osłony, rolety, markizy to dobrze znane wszystkim materiały , którymi można ocienić kącik wypoczynkowy.
   

Nie zapominajmy także o parasolach, które doskonale się sprawdzają i ochronią nas nie tylko przed palącym słońcem, ale także przed deszczem. Ich wielką zaletą jest lekkość i funkcjonalność, zapewniająca bezproblemowe przenoszenie ich w różne miejsca. Ta funkcjonalność jest bardzo istotna zwłaszcza w przypadku młodych ogrodów, gdzie nie ma pięknych, rozłożyście zacieniających drzew, w których koronie można byłoby stworzyć tymczasowy zakątek wypoczynkowy, na czas upalnych dni. Dzięki parasolom możemy każdego dnia wypoczywać w innym miejscu w ogrodzie. Nadają się także na taras oraz balkon. Wszędzie tam, gdzie potrzebujemy osłonięcia przed żarem lejącym się z nieba czy też orzeźwiającym deszczem mamy możliwość skorzystania z bogatej oferty punktów handlowych, oferujących tego typu parasole.
   

Występują one w różnych kształtach, wielkościach, barwach. Zróżnicowane są także pod względem zastosowanej technologii. Najczęściej mają kształt okręgu oraz wielokąta. Ich średnica wynosi około 2- 3 m, ale można nabyć parasole których średnica przekracza 5 m. Mniejsze parasole nie przekraczające 2 m średnicy można wykorzystać na balkonie. Firmy produkujące parasole zadbały także o najmłodszych i w ofercie można  często spotkać się  z bardzo barwnymi parasolami dziecięcymi.
   

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: dorota, Tytuł: Pawilon ogrodowy

    Zrezygnowaliśmy z parasola na rzecz pawilonu ogrodowego na stelażach. To niedroga inwestycja - najtańsze poniżej 100zł - ale jest dużo bardziej stabilna.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: