Dodaj zdjęcie rośliny

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Hakonechloa smukła – Hakonechloa macra

Hakonechloa smukła – Hakonechloa macra

0 komentarzy

Opis:

Roślina pochodzi z Japonii. Dorasta do 25-30cm, rośnie powoli, zadarnia glebę. Liście jasnozielone, podłużne, lancetowate, wygięte łukowato na zewnątrz, jesienią zmienia kolory na brunatny. Delikatne kłosy. Rozmnażanie wiosną przez podział kępek. Polecane odmiany: „Aureola” wyróżniająca się liśćmi w żółte paski. Nadaje się doskonale na miejsca półcieniste, które dzięki jasnym liściom rozjaśnią się.

Uprawa:

Stanowisko słoneczne do półcienistego, ciepłe. Gleba żyzna, umiarkowanie wilgotna. Dla roślin w pojemnikach zalecane okrywanie na zimę. Trawa ta w zimie nie toleruje wilgoci.

Zastosowanie:

Trawa doskonale nadaje się na obwódki, dobrze rośnie na brzegu oczka wodnego lub strumyka, bądź też w lekkim cieniu drzew i krzewów. W Polsce można ją również wyeksponować w pojemnikach czy na balkonie, jako wytrzymałą roślinę doniczkową.

Kwitnienie:

sierpień-październik

Zimowanie:

Dla roślin w pojemnikach zalecane okrywanie na zimę. Trawa ta w zimie nie toleruje wilgoci.

Kategorie
Byliny
 • Rośliny do oczek wodnych.
  Rośliny do oczek wodnych.

       Kto ma zamiar zbudować w ogrodzie zbiornik wodny lub mieć w nim strumyk, musi wiedzieć, że ogrody wodne nie są łatwe do pielęgnacji. Ogrodnik hobbysta musi mieć wiele cierpliwości, a praca powinna go cieszyć. Za swój wysiłek otrzyma wtedy nagrodę. Czy

  Przeczytaj więcej...
 • Schody do ogrodu
  Schody do ogrodu

      Schody prowadzące z domu do ogrodu są nie tylko elementem funkcjonalnym, ale także mogą stanowić ozdobę. By tak faktycznie było, muszą być dopasowane stylistycznie do otoczenia i domu. Warto poznać pewne zasady, które pozwolą nam stworzyć harmonijną kompozy

  Przeczytaj więcej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha