Osłonki na doniczki

Osłonki na doniczki

1 komentarzy

Donice oraz wszelkie pojemniki wykorzystywane do uprawy roślin, najczęściej są wykonane w takiej formie, która musi odznaczać się także pewnym poziomem dekoracyjności. W przypadku, kiedy jest on niewystarczający możemy skorzystać z bogatej oferty osłonek na doniczki, które możemy zakupić także w pobliskiej kwiaciarni.

 
Co to są osłonki na doniczki ?

Osłonka na doniczkę to nic innego jak pojemnik, zasadniczo nie odróżniający się od zwykłej doniczki, z tą tylko różnicą, że nie posiada otworów odprowadzających wodę. Są zazwyczaj bardziej dekoracyjne, ze względu na zastosowane tworzywa i jakość wykonania. Możemy je stosować zwłaszcza w przypadku roślin, które nie lubią przesadzania. Osłonka, pozwala na dopasowane rośliny do stylistyki zmieniającego się wystroju otoczenia.

 
Ważne

Przy doborze osłonki pamiętajmy, że powinna ona zostać dobrze dopasowana do doniczki. Nie może mieć miejsca sytuacja, w której doniczka będzie sięgać samego dna osłonki. W takiej sytuacji bardzo łatwo o stojącą wodę i gnicie korzeni. Rozwiązaniem problemu może być wysypanie dna osłonki drenażem w postaci np. keramzytu i co jakiś czas na wypadek nadmiaru wody, można ją wylewać z osłonki.

Kryteria na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze osłonki

Oferta osłonek jest bardzo zróżnicowana i coraz częściej w ofercie punktów handlowych możemy napotkać bardzo ciekawe i oryginalne projekty. Wśród nich możemy odnaleźć osłonki, które mogą aranżacyjnie wpisywać się w klimat poszczególnych świąt, pór roku czy też dostosowane do wybranego stylu. Przy ich wyborze zwracajmy uwagę m.in. na

 
  • Jakość wykonania -  te kryterium bardzo często jest związane z materiałem, który został wykorzystany do produkcji danej osłonki. Najczęściej najtańsze osłoni, są zdecydowanie gorszej jakości oraz o mniejszych walorach dekoracyjnych. Oczywiście nie musi to być regułą, także za niewielkie pieniądze możemy nabyć ciekawie prezentujące się osłonki, wykonane np. z tworzysz sztucznych.
  • Metalowe osłonki na doniczkiMetalowe osłonki na doniczki


  • czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: opinia, Tytuł: osłonki na donice

    Dużo ładniejsze osłonki, niż niektóre tu prezentowane można samemu wykonać

Dodaj swój komentarz

Zobacz także