Jak sadzić rośliny w ogrodzie?

Jak sadzić rośliny w ogrodzie?

1 komentarzy

Każdy ogrodnik chce, aby jego rośliny zdrowo rosły i cieszyły wszystkich odwiedzających swoim wyglądem. Jednak aby tak było, należy odpowiednio o nie dbać, już od samego początku uprawy, a więc od momentu posadzenia. Aby nasze nowe okazy miały dobry start w ogrodzie, należy posadzić zgodnie z niektórymi zasadami, które postaramy się opisać w poniższym artykule.

Zanim jednak przystąpimy do sadzenia, daną roślinę musimy zakupić. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór rośliny w doniczce. Lepiej się przechowują, znoszą transport i przyjmują na miejscu docelowym. Ponadto zwracamy uwagę na ogólny stan rośliny, a także na system korzeniowy. Korzenie nie mogą być uszkodzone, najlepiej, gdy nie są na siłę wciśnięte w pojemnik.

Od momentu zakupu, aż do czasu, kiedy będziemy daną rośliną sadzić, przechowujemy ją w miejscu zacienionym, a korzeniom dostarczamy wody. Pamiętajmy, iż w takim małym pojemniku, roślina ma bardzo ograniczony dostęp wody, a dodatkowe umieszczenie jej w słonecznym miejscu, potęguje jej parowanie. Może to powodować znaczne jej osłabienie, a w skrajnym wypadku nawet uschnięcie. Jeżeli nasza roślina będzie musiała od momentu zakupu przetrwać jeszcze kilka dni, zanim zostanie posadzona w miejscu przeznaczenia, warto pomyśleć nad jej zadołowaniem (czyli tymczasowym posadzeniem w ziemi) w ogrodzie.

Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniego stanowiska na posadzenie naszej rośliny. Zwracamy uwagę przede wszystkim na ilość światła, jaką potrzebuje dany gatunek, wielkości, jakie osiąga, gdyż w przyszłości w na danym stanowisku może brakować mu miejsca i będziemy zmuszeni przycinać lub ponownie przesadzać roślinę, a także glebę, w jakiej najlepiej się czuje. Wszystkie te informacje odnajdziemy w encyklopedii roślin ogrodowych, a także powinien udzielić ich nam sprzedawca.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: ssssssss, Tytuł: fgssssssssssssss.

    super strona!!! :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):);0;0;0;0:):):):):):):):):):):):)::)

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie