Jak kupować nasiona?

Jak kupować nasiona?

2 komentarzy

Przede wszystkim z głową i mądrze. Kupione nasiona powinny być zdrowe. Najlepiej jakby były  zapakowane w torebkę, która poza nazwą rośliny zawiera, także informacje  o terminie wysiewu, wielkości jaką osiągnie dana roślina i terminie zbioru warzyw, bądź kwiatów, w zależności od tego co posiejemy. Poza tym nasion nie warto kupować na zapas i warto, aby pochodziły one od znanych producentów. Najkorzystniej kupować nasiona na przełomie stycznia i lutego, ponieważ  jest wtedy największy ich wybór na rynku.

Jakość nasion.

Dobrej jakości nasion możemy być pewni, gdy kupimy te, które stanowią produkt dobrej solidnej firmy. Na pewno nie należą do nich nasiona kupowane na wagę  na bazarze czy na ulicy. Warto zaopatrywać się w nasiona, które są produkowane przez polskich producentów.  Główną korzyścią jest fakt, że są one bardziej predysponowane do wysiewu w naszych warunkach klimatycznych.  Poza tym kupując nasiona znanej marki, kupujemy tylko wyselekcjonowane, najdorodniejsze i najzdrowsze sztuki, które nie leżały na słońcu i nie miały kontaktu z wilgocią.  Są one zapakowane hermetycznie, dzięki czemu możemy je dłużej przechowywać, mają datę ważności oraz opis wszelkich czynności związanych z wysiewem co znacznie ułatwia nam uzyskanie pełnowartościowych roślin.

Warto siać nasiona z taśmy nasiennej oraz otoczkowane.

Nasiona z taśmy nasiennej znacznie łatwiej wysiewa się ręcznie. Natomiast nasiona otoczkowane, poprzez otoczkę są większe i łatwiej się je sieje. Poza tym są one wzbogacone nawozami co ułatwia rozwój roślin.

Ile kupować?

Kupując nasiona powinniśmy się zaopatrzyć w taką ich ilość, aby wystarczyła do zaspokojenia naszych  potrzeb siewnych na dany rok. Czyli, żeby plon, który wyrośnie wystarczył dla całej naszej rodziny, żeby nie było ani za mało, ani za dużo. Nie warto  magazynować nasion  na kolejne lata, dlatego, że jeżeli będziemy je źle przechowywać to tylko na tym stracimy.

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: ŻywaPochodnia, Tytuł: Nasioneczka

    Katrina to bardzo ciekawe co napisałaś ale ja kupuję nasiona na ogródmarzeń na allegro. Wydaję mi się iż tam maja najlepszą jakość nie wspominając już o rodzajach i tym, ze zawsze są na czas. Bardzo polecam.

  2. Dodał: Katrina, Tytuł: Bez problemów

    Ja kupowałam nasionka i kwiaty Uważam że to jeden z lepszych takich sklepów. Grunt to wiedzieć jak kwiaty pielęgnować i jak się nimi zajmować wtedy nie ma problemów.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: