Deszczówka w ogrodzie

Deszczówka w ogrodzie

1 komentarzy

Deszczówka to najkorzystniejsza woda do podlewania zarówno roślin ogrodowych, jak i tych uprawianych w domu. Zawiera ona w sobie składniki odżywcze, które korzystnie wpływają na rozwój kwiatów. Poprawiają ich wzrost oraz wygląd.

Zalety deszczówki.

Nie musi być odstała, nalewamy ją do konewki  i od razu podlewamy kwiaty. Przy wodzie z kranu, powinniśmy odczekać  przynajmniej parę godzin od nalania wody do podlania roślin. 

Lekko kwaśny odczyn wody powoduje, że doskonale nadaje się ona do podlewania azalii i różaneczników.

Deszczówka nie zawiera chloru i wielu innych szkodliwych pierwiastków, które zawiera w sobie woda kranowa.
Podlewanie kwiatów deszczówką to oszczędność pieniędzy oraz ekologiczne działanie.  Po pierwsze płacimy mniejsze rachunki, po drugie oszczędzamy wodę wodociągową, którą możemy przeznaczyć do innych celów.

 

 

Poza podlewaniem kwiatów deszczówka nadaje się do mycia samochodów, ponieważ nie pozostawia zacieków na karoserii  oraz do prania.

Woda deszczowa zbierana jest między innymi z powierzchni dachu, jest ona czysta i nie ma w niej zarazków, dopiero po spłynięciu z niego pojawiają się w niej zanieczyszczenia.

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Fachowy Instalator, Tytuł: Systemy zagospodarowania wody deszczowej

    W temacie zagospodarowania wody deszczowej producenci proponują dwa rozwiązania: systemy do rozsączania wody deszczowej lub pozwalające na magazynowanie i wykorzystanie deszczówki w gospodarstwie domowym ? do podlewania ogrodu, prac porządkowych, spłukiwania toalet, a nawet prania.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: