Woda w ogrodzie życie w ogrodzie

Woda w ogrodzie życie w ogrodzie

Skomentuj artykuł

Woda jest życiem” – to zdanie słyszeliśmy nie raz, jednak jaki wpływ ma ona na nasz ogród. Przede wszystkim dzięki niej możemy znacząco poprawić wystrój naszego podwórka, czy działki. Poza tym poprawia wilgotność powietrza oraz stwarza specyficzny mikroklimat. Istnieje wiele sposobów, by przemycić trochę wodnego świata do naszego zielonego zakątka. Nie musimy od razu dysponować wielkimi ogrodami, z dużą ilością miejsca. Wystarczą chęci oraz odrobina inwencji.

Pierwszą i jednocześnie najpopularniejszą formą wody w ogrodzie są oczka wodne. W ostatnich latach bardzo popularne i coraz częściej spotykane. Dzieje się tek, gdyż nie trzeba dysponować już dużymi kwotami pieniędzy, by takie oczko pobudować, jak to było niegdyś. Wielkości i kształty są w każdym wymiarze dowolne, uzależnione tylko od naszych zachcianek oraz dostępnego miejsca. Mogą to być małe, metrowe kwadraty, jak i duże powierzchniowo i nieregularne kształty. Idąc do sklepu ogrodniczego, mamy do wyboru kilka możliwości budowy. Możemy kupić gotowy, plastikowy lub z innego materiału zbiornik i wkopać go w ziemię, lub samemu wykopać dołek, wyłożyć folią, którą musimy koniecznie zamaskować. Tak przygotowane oczko wodne bardzo dobrze jest obsadzić specjalnymi roślinami do oczek wodnych. Wybieramy te, które lubią duże ilości wilgoci, a czasem nawet tereny podmokłe. Możemy również pokusić się na gotową mieszankę roślin do obsadzania oczek wodnych, wtedy mamy pewność, że odmiany, które wyrosną, są przystosowane do danych warunków.

 

 

Jeżeli do dyspozycji mamy dużo niezagospodarowanego terenu oraz jesteśmy miłośnikami wody, możemy sprezentować sobie w ogrodzie stawik. O ile oczko wodne było małe powierzchniowo i samo sobą jest ozdobą, o tyle przy stawie mamy już więcej możliwości. Możemy pofantazjować i dobudować tutaj małe molo lub mostek, na którym miło spędza się chwile odpoczynku. Ponadto w stawiku możemy trzymać już więcej gatunków ryb. Wędkowanie we własnym ogrodzie może być nie lada atrakcją dla znajomych.

Mostek w ogrodzie

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: