Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
6 z 6

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Dzwonek Poszarskiego - Campanula poscharskyana

Dzwonek Poszarskiego - Campanula poscharskyana

0 komentarzy

Opis:

Jak większość bylin płożących nie należy do roślin wysokich, jej wysokość oscyluje w granicach 20 cm. Za to płożące pędy osiągają długość nawet do 70 cm. Posiada większe sercowate liście odziomkowe (rosnące bezpośrednio przy podłożu) oraz mniejsze listki łodygowe. Liliowo-niebieskie kwiaty dzwonka Poszarskiego pojawiają się w czerwcu, a podziwiać je można nawet do września. Zebrane są one w krótkie grona na wierzchołkach pędów.

Uprawa:

Jeżeli posadzimy ją na glebie przepuszczalnej na stanowisku słonecznym bądź półcienistym to odwdzięczy nam się za to uroczym wyglądem.

Zastosowanie:

Roślina bardzo efektownie prezentuje się na murkach, w ogródkach skalnych oraz na skarpach. Pamiętać jednak należy, że jest to roślina dość ekspansywna i dlatego trzeba zapewnić jej wystarczającą przestrzeń. Może spełniać również funkcję rośliny okrywowej.

Kwitnienie:

Od czerwca do września.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
 • Furtki ogrodowe
  Furtki ogrodowe

      Wielu z nas poświęca dużo czasu na dbanie o swój ogród. Starannie pielęgnujemy kwiaty, przycinamy drzewka, wyszukujemy najpiękniejsze i najoryginalniejsze gatunki roślin po to, by móc czuć się dobrze w tym zielonym zakątku oraz wzbudzić zachwy

  Przeczytaj więcej...
 • Grille ogrodowe
  Grille ogrodowe

      W ostatnich latach można zauważyć w Polsce znaczący wzrost popularności grillowania. Jest to sztuka łatwa, przyjemna i przede wszystkim smaczna. Książka kucharska potraw grillowanych z roku na rok powiększa się. Coraz częściej letnie spotkania ze znajomymi odbywaj

  Przeczytaj więcej...
 • Deszczówka w ogrodzie
  Deszczówka w ogrodzie

      Deszczówka to najkorzystniejsza woda do podlewania zarówno roślin ogrodowych, jak i tych uprawianych w domu. Zawiera ona w sobie składniki odżywcze, które korzystnie wpływają na rozwój kwiatów. Poprawiają ich wzrost oraz wygląd.

  Przeczytaj więcej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha