Komary w ogrodzie

Komary w ogrodzie

11 komentarzy

Komary są mistrzami w uprzykrzaniu nam letniego odpoczynku w ogrodzie. Ile razy zdarzyło się nam, że organizując grilla z przyjaciółmi lub zwyczajnie leżąc sobie i odpoczywając w naszej ogrodowej altanie, nasz spokój i miła atmosfera zostały naruszone poprzez natrętne bzyczenie. Jednak jak mówi znane przysłowie, aby pokonać wroga, najpierw trzeba go poznać.

Dlatego też dziś zajmiemy się komarami i wszystkim, co o nich powinien wiedzieć każdy ogrodnik. Komary są owadami, które do rozmnażania oraz rozwoju potrzebują środowiska wodnego. To właśnie tuż pod taflą wody rozwijają się młode larwy, które w przyszłości tak bardzo potrafią nam dopiec. Czas dorastania takiej larwy jest bardzo różny, w zależności od gatunku. Niektóre już po jednej dobie przybierają dorosłą formę i wieczorami wylatują w sporych grupach na żer. Samice komarów wyposażone są w aparat kłująco-ssący, za pomocą którego wkłuwają się przez skórę i wysysają krew. Komarzyce potrafią wyczuć ludzki pot, kwas mlekowy lub zwiększenie stężenia dwutlenku węgla. Dlatego właśnie tak dobrze potrafią już z daleka odnaleźć swoją ofiarę.
 

 BROS Bagosel - Preparat do oprysku krzewów na komary i meszki

Skąd się zatem biorą komary w naszym ogrodzie? Otóż, jak już to było wspomniane, komary żyją głównie przy zbiornikach wodnych. Szczególnie upodobały sobie wody stojące. Przy czym zbiornik ten nie musi być naturalny. Do rozmnożenia wystarczy im stojąca woda w wiadrze, konewce, oczku wodnym, czy nawet kałuży. W czasie dnia, kiedy grzeje słońce, lubią chować się w krzakach oraz gęstych gałęziach drzew. To właśnie obecność wody oraz gęstych zarośli sprawia, iż komary mogą bardzo chętnie gościć w naszym zielonym zakątku.

 

Komary w ogrodzie

Komary w ogrodzie

czytaj dalej...

11 komentarzy

 1. Dodał: karolmłot, Tytuł: komar

  My zadziałaliśmy w ogrodzie preparatem na bazie naturalnych składników. Naprawdę okazał się bardzo skuteczny, a zawsze miałam dystans do tego typu środków.

 2. Dodał: Anna, Tytuł: Komar - czyli pomyłka Natury

  Proponuję spróbować: na tarasie, w altance, na balkonie itp. ... siedzimy z mężem,kuzynem lub szwagrem, pijemy (nie ważne już co) a tu wredne komarzyce atakują !! stawiamy w odpowiednio dobranym miejscu wentylatorek biurowy z czasów PRL-u lub nowszy !! i komar, który wiadomo jaką ma masę ciała ... prędzej się zatarmosi nim do nas doleci w celu wypicia naszej krwi!! Polecam;))

 3. Dodał: Amadeusz, Tytuł: Chce wytępić całą chmare komarów!

  Serio działa ten Bagosel? Bo mysle o nim albo o preparacie chyba jeszcze mocniejszym - diablo forte - producent zapewnia, ze daje natychmiastowy efekt biobójczy. Troche to kosztuje ale jezeli ma podziałac to mysle, ze warto.

 4. Dodał: Kasia, Tytuł: Komary na działce

  Kupiliśmy z mężem ten Bagosel z Brosa, opryskaliśmy działkę i muszę przyznać, że komarów póki co nie widać, ani nie słychać;)

 5. Dodał: TriTlen24, Tytuł: Odkomarzanie

  Już wkrótce pojawią się komary. Proponujemy usługę zamgławiania przestrzennego w walce z komarami. Zabieg polega na rozprowadzeniu na obszarze wielkości od kilkuset m2 do kilkunastu hektarów (w zależności od potrzeb) preparatu biobójczego zwalczającego komary i meszki w formie "mgły", której mikro kropelki swobodnie unoszą się w powietrzu i przedostają się wszędzie tam, gdzie jest to pożądane likwidując owady. Dodatkowo stosujemy preparat nośny poprawiający charakterystykę mgły w zabiegach zamgławiania. Poprawia słabe właściwości zamgławiające wody jako rozcieńczalnika wielu insektycydów i dezynfektantów oraz zwiększa trwałość preparatu na pokrytych przedmiotach i roślinach. Co zyskuje się wykonując zamgławianie? Jesteśmy w stanie zabezpieczyć każdą imprezę plenerową: festyny, imprezy rodzinne jak komunie czy wesela, czy też zwyczajnie teren naszego ogrodu czy podwórka przed komarami i meszkami. Jaka jest skuteczność zabiegu? W ciągu 1-2 dni zabieg jest praktycznie w 100% skuteczny. Wysoka skuteczność może trwać nawet 4-6 tygodni. Wszystko zależy od częstości opadów, siły wiatru, bliskości miejsc wylęgu komarów (zbiorniki wodne, rowy odwadniające itp.) . Zamgławianie zabezpiecza również teren przed migracją owadów ?z zewnątrz? dzięki pokryciu roślin i przedmiotów preparatem biobójczym. Generalnie przeprowadzenie 2-3 zabiegów w sezonie daje olbrzymi komfort przebywania i praktycznie wyeliminowanie problemu komarów. Cena zabiegu jest ustalana indywidualnie i zależy od powierzchni i ilości zamgławień. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

 6. Dodał: chłop z Mazur, Tytuł: Mieszkając na Mazurach

  Jak mieszkacie w pobliżu jezior i bagien to tylko skuteczne są tylko środki stosowane na skórę i moskitiera w oknie. Co z tego, że pozbędziesz się gniazd komarów z ogrodu, jak komary przylecą z lasu/bagna/jeziora.

 7. Dodał: WOJTEK, Tytuł: Najlepsze na komara

  Najlepszym środkiem to komary są nietoperze. Obecność nietoperzy w sąsiedztwie domu skutecznie eliminują plagę komarów. Jedne mały osobnik potrafi w ciągu godziny zjeść tysiąc kamarów. Zamontuj sobie budkę dla nietoperzy w sąsiedztwie domu i po komarach :-) Aby poznać więcej szczegółów na ten temat należy wpisać w wyszukiwarce Google hasło "budki dla nietoperze blogspot"

 8. Dodał: Zdziwiony , Tytuł: Do Pana Stefana :)

  Pan Stefan ma chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem :D

 9. Dodał: vvvv, Tytuł: co do wody ? czosnek ?

  bazylia ?soda oczyszczona?Na pewno ekologiczne substancje powstrzymuja komary, tylko co najlepiej jest dodac ?Komary nie lubia: bazylii, tymianku,miety, wanilii, cebuli, czosnku.Na ostre przypadki Bros i Off, ale to zapach i chemia.

 10. Dodał: AGNIECHA, Tytuł: ALEŚ MĄDRY CZŁOWIECZEK

  JA TAM JUZ WIEM CO MUSZE KUPIC A TY JAK TAKIŚ MĄDRY TO SAM NAPISZ CO WIESZ

 11. Dodał: stefan, Tytuł: maslo maslane ble

  i wogole nie wiadomo o co chodzi... artykul o laniu wody i bez jakiejkolwiek tresci

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: