Komary w ogrodzie

Komary w ogrodzie

11 komentarzy

Walka z komarami może odbywać się na dwa sposoby – zapobieganie oraz zwalczanie. Na początek dowiedzmy się, jakie kroki przedsięwziąć, by zapobiegać tym owadom. Przede wszystkim nie możemy doprowadzać do pozostawiania stojącej wody. Jeżeli posiadamy oczko wodne, dobrym rozwiązaniem będzie wpuszczenie do niego ryb, które żywią się larwami komarów. Jednak zabiegi te zmniejszają ilość komarów, które rozmnażają się na naszym terenie, ale nie zapobiegają komarom, które przylatują z dalszych zakątków. Dlatego właśnie ważniejsze są sposoby zwalczania oraz zabezpieczania się przed nimi.

 

Komary w ogrodzie

Komary w ogrodzie

W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji bardzo wiele różnych metod, które pozwalają pozbyć się komarów. Zacznijmy od tych najbardziej ekologicznych, czyli rośliny odstraszające komary. Wydzielają one zapachy oraz aromaty, które są nieznoszone przez te, a także wiele innych, nieprzyjemnych owadów. Do roślin takich należą między innymi: kocimiętka, mirt, surmia, bazylia. Ponadto możemy również zasadzić rośliny, które zwabiają komary, a następnie je zjadają, czyli rosiczki, a także aristolochia.

Komary w ogrodzie

Inne metody zwalczania komarów nie są już takie ekologiczne. Przede wszystkim są to opryski na komary, które możemy stosować obszarowo, na terenie całego naszego ogrodu lub łąki, lub doraźnie, w formie aerozoli, którymi spryskujemy się bezpośrednio na skórze. Trochę słabiej, ale również odstraszają różnego rodzaju kadzidełka, spirale oraz świece, które w czasie palenia się, wydzielają zapachy, których owady te nie znoszą.

W ostatnim czasie bardzo popularne są również elektrofumigatory, które stosujemy wewnątrz pomieszczeń. Podłączone do prądu, skutecznie zapobiegają zbliżaniu się komarów do naszego mieszkania.

Komary nie są mile widzianymi gośćmi w naszym ogrodzie. Dlatego właśnie pragniemy za wszelką cenę się ich pozbyć. Jeżeli chcemy cieszyć się bezproblemowym wypoczynkiem, bez uporczywego bzyczenia oraz bolesnych ukąszeń, warto zarówno zapobiegać, jak również zwalczać je z naszego zacisznego miejsca odpoczynku.

czytaj dalej...

11 komentarzy

 1. Dodał: karolmłot, Tytuł: komar

  My zadziałaliśmy w ogrodzie preparatem na bazie naturalnych składników. Naprawdę okazał się bardzo skuteczny, a zawsze miałam dystans do tego typu środków.

 2. Dodał: Anna, Tytuł: Komar - czyli pomyłka Natury

  Proponuję spróbować: na tarasie, w altance, na balkonie itp. ... siedzimy z mężem,kuzynem lub szwagrem, pijemy (nie ważne już co) a tu wredne komarzyce atakują !! stawiamy w odpowiednio dobranym miejscu wentylatorek biurowy z czasów PRL-u lub nowszy !! i komar, który wiadomo jaką ma masę ciała ... prędzej się zatarmosi nim do nas doleci w celu wypicia naszej krwi!! Polecam;))

 3. Dodał: Amadeusz, Tytuł: Chce wytępić całą chmare komarów!

  Serio działa ten Bagosel? Bo mysle o nim albo o preparacie chyba jeszcze mocniejszym - diablo forte - producent zapewnia, ze daje natychmiastowy efekt biobójczy. Troche to kosztuje ale jezeli ma podziałac to mysle, ze warto.

 4. Dodał: Kasia, Tytuł: Komary na działce

  Kupiliśmy z mężem ten Bagosel z Brosa, opryskaliśmy działkę i muszę przyznać, że komarów póki co nie widać, ani nie słychać;)

 5. Dodał: TriTlen24, Tytuł: Odkomarzanie

  Już wkrótce pojawią się komary. Proponujemy usługę zamgławiania przestrzennego w walce z komarami. Zabieg polega na rozprowadzeniu na obszarze wielkości od kilkuset m2 do kilkunastu hektarów (w zależności od potrzeb) preparatu biobójczego zwalczającego komary i meszki w formie "mgły", której mikro kropelki swobodnie unoszą się w powietrzu i przedostają się wszędzie tam, gdzie jest to pożądane likwidując owady. Dodatkowo stosujemy preparat nośny poprawiający charakterystykę mgły w zabiegach zamgławiania. Poprawia słabe właściwości zamgławiające wody jako rozcieńczalnika wielu insektycydów i dezynfektantów oraz zwiększa trwałość preparatu na pokrytych przedmiotach i roślinach. Co zyskuje się wykonując zamgławianie? Jesteśmy w stanie zabezpieczyć każdą imprezę plenerową: festyny, imprezy rodzinne jak komunie czy wesela, czy też zwyczajnie teren naszego ogrodu czy podwórka przed komarami i meszkami. Jaka jest skuteczność zabiegu? W ciągu 1-2 dni zabieg jest praktycznie w 100% skuteczny. Wysoka skuteczność może trwać nawet 4-6 tygodni. Wszystko zależy od częstości opadów, siły wiatru, bliskości miejsc wylęgu komarów (zbiorniki wodne, rowy odwadniające itp.) . Zamgławianie zabezpiecza również teren przed migracją owadów ?z zewnątrz? dzięki pokryciu roślin i przedmiotów preparatem biobójczym. Generalnie przeprowadzenie 2-3 zabiegów w sezonie daje olbrzymi komfort przebywania i praktycznie wyeliminowanie problemu komarów. Cena zabiegu jest ustalana indywidualnie i zależy od powierzchni i ilości zamgławień. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

 6. Dodał: chłop z Mazur, Tytuł: Mieszkając na Mazurach

  Jak mieszkacie w pobliżu jezior i bagien to tylko skuteczne są tylko środki stosowane na skórę i moskitiera w oknie. Co z tego, że pozbędziesz się gniazd komarów z ogrodu, jak komary przylecą z lasu/bagna/jeziora.

 7. Dodał: WOJTEK, Tytuł: Najlepsze na komara

  Najlepszym środkiem to komary są nietoperze. Obecność nietoperzy w sąsiedztwie domu skutecznie eliminują plagę komarów. Jedne mały osobnik potrafi w ciągu godziny zjeść tysiąc kamarów. Zamontuj sobie budkę dla nietoperzy w sąsiedztwie domu i po komarach :-) Aby poznać więcej szczegółów na ten temat należy wpisać w wyszukiwarce Google hasło "budki dla nietoperze blogspot"

 8. Dodał: Zdziwiony , Tytuł: Do Pana Stefana :)

  Pan Stefan ma chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem :D

 9. Dodał: vvvv, Tytuł: co do wody ? czosnek ?

  bazylia ?soda oczyszczona?Na pewno ekologiczne substancje powstrzymuja komary, tylko co najlepiej jest dodac ?Komary nie lubia: bazylii, tymianku,miety, wanilii, cebuli, czosnku.Na ostre przypadki Bros i Off, ale to zapach i chemia.

 10. Dodał: AGNIECHA, Tytuł: ALEŚ MĄDRY CZŁOWIECZEK

  JA TAM JUZ WIEM CO MUSZE KUPIC A TY JAK TAKIŚ MĄDRY TO SAM NAPISZ CO WIESZ

 11. Dodał: stefan, Tytuł: maslo maslane ble

  i wogole nie wiadomo o co chodzi... artykul o laniu wody i bez jakiejkolwiek tresci

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: