Oprysk na komary

Oprysk na komary

10 komentarzy

 

Komary należą do najbardziej dokuczliwych owadów atakujących nasze ciała latem. Niemiłosiernie kąsają, pozostawiając na skórze swędzące bąble, które szczególnie dzieci rozdrapują do krwi, co bardzo utrudnia gojenie.

Próbujemy się przed owadami bronić na różne sposoby. Zakładamy na okna moskitiery, zapalamy specjalne świece, instalujemy dźwiękowe odstraszacze. Często jednak nie do końca to pomaga, szczególnie gdy jesteśmy na spacerze, siedzimy nad wodą, czy czytamy gazetę na balkonie.

Wtedy warto opryskać ciało naturalnym preparatem zapobiegającym ukąszeniom, lub, gdy na przykład odpoczywamy w ogrodzie rozpylić wokół siebie jakiś środek. 

Opryski do samodzielnego wykonania w domu.

Olejki eteryczne

Z naturalnych środków na komary najlepiej działa opryskanie ciała olejkiem eterycznym. Owady bardzo nie lubią tych zapachów. Warto użyć olejków:  goździkowych, lawendowych, pomarańczowych oraz z mięty pieprzowej. Olejki mogą podrażnić skórę dlatego przed użyciem należy je rozcieńczyć z wodą, w relacji 15 kropli olejku na sześćdziesiąt mililitrów wody.
Poza tym można, także zastosować wyciąg z  czosnku, lub z cebuli. Także należy nimi opryskać powierzchnię skóry.  Ujemnym skutkiem, takiego działania jest fakt, że będziemy brzydko pachnieć.

Gotowe opryski

Bio- Insektal

Środek działa biobójczo i odstraszająco na komary. Kupiony preparat jest od razu gotowy do użycia. Opryskujemy nim  części ciała, które są narażone na ukąszenia komarów. Produkt mogą stosować: dzieci oraz osoby ze skórą wrażliwą na podrażnienia.  Środek jest bardzo długo skuteczny i jest ekologiczny. Produkt jest toksyczny dla ryb.

Bio- Insektal jest polecany do stosowania dla ogrodników, turystów, leśników i  wędkarzy. Jednym słowem dla wszystkich, którym dokuczają przy pracy i odpoczynku komary. Poza tym można za jego pomocą chronić, także przed owadami zwierzęta oraz rośliny. 
Środek jest w stanie, również ochronić przed atakiem szkodników pomieszczenia, w których przebywamy, na przykład mieszkania czy  miejsca pracy.

Traconil 400 SC

Preparat jest sprzedawany w formie koncentratu. Produkt jest biobójczy. Przed użyciem należy rozcieńczyć go z wodą zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Preparat działa na larwy komarów.

Bagosel 100 EC

Preparat jest biobójczy. Można go stosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i na zewnątrz. Środek jest bardzo wydajny. Przed użyciem należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.

Komarop out.

Preparat jest sprzedawany w formie koncentratu. Przed użyciem należy rozcieńczyć go z wodą, zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Natychmiast zabija komary. Można go stosować w pomieszczeniach zamkniętych oraz na powietrzu. Okres karencji po użyciu oprysku wynosi pół godziny.

czytaj dalej...

10 komentarzy

 1. Dodał: Alinka, Tytuł: Komaron forte na komary i kleszcze

  Ja używam na komary i kleszcze Komaron forte już od 3 lat, szybko działa po oprysku na 2 dzień ani jednego żywego kleszcza na działce. Nie zamierzam testować żadnego innego preparatu! Zdecydowanie polecam

 2. Dodał: Marian, Tytuł: Nowy koncentrat na komary GARDAX

  Pojawił się rewelacyjny nowy oprysk o efekcie knock down tzn działa natychmiast oraz ma działanie przez następne 21 dni. To oprysk gardax na 3000 metrów dostępny w sklepie wysyłkowym OWAD

 3. Dodał: Andrzejooo, Tytuł: Moje doświadczenia

  Działke swoją pryskam już od kilku lat i wypróbowałem już wiele preparatów... Mi najbadziej odpowiada Hard Killer i wydaje mi się najlepszy a na pewno bardzo dobry. Oczywiście to tylko moje subiektywne spostrzeżenia... Ale moim zdaniem to dobry wybór... Chociaż najlepiej wypróbować po prostu samemu i wyrobić swoje zdanie... :)

 4. Dodał: Kamillo, Tytuł: Preparatów dużo

  Czytam o tych opryskach i czytam i sam nie wiem na co sie zdecydowac. Słyszałem o Bagoselu, Komaropie i Hard Killerze. Choć w artykule nie jest nic wspomniane o oprysku Ultra Brutal o którym słyszałem pozytywne opinie. Mam sporą działkę (3000 m2) i szlag by trafił wszystkie komary. Mam mętlik. Waham sie miedzy Bagoselem a tym Brutalem.

 5. Dodał: alex, Tytuł: Polecam komaron Forte

  Super środek na komary Komaron forte - skutecznie zabija i odstrasza przetestowałam i polecam!:)

 6. Dodał: Adam, Tytuł: piszecie bzdury

  Sami "pryskacie", a później się dziwicie, że nadal fruwają. Żeby wybić komary należy porządnie zamgławić działkę (najlepiej również sąsiednie) zamgławiaczem termicznym (dodać do środka adiuwant) lub opryskiwaczem spalinowym o dużym wyrzucie. Trzeba znać biologię komara i znać odpowiednie techniki nanoszenia środka biobójczego. Zresztą te naprawdę skuteczne dostępne są w sprzedaży na faktury dla firm DDD

 7. Dodał: Krzysztof, Tytuł: hard killer szkoda kasy

  Jak w tytule...szkoda waszych pieniędzy, bo komary i tak się zlecą do Was jak przed opryskami, a nijaka ochrona przez dwa miesiące...hahaha w pierwszy dzień po opryskach nie chroni to o czym my gadamy

 8. Dodał: Krzysztof, Tytuł: Nie ma tu na liście najlepszego

  W związku z tegoroczną inwazją komarów na mojej działce sprawdzałem kilka różnych środków i najlepszy okazał się Komaropren, który jako jedyny daje jakieś zauważalne efekty. Wprawdzie komary nie znikają całkiem ale jest ich zdecydowanie mniej i wystarczają już zwykłe spraye do ich odstraszania.

 9. Dodał: Ruda, Tytuł: porażka bez dwóch zdań

  Z takimi preparatami nasze komary dają sobie bez problemów radę. Ostatnio robiliśmy dwukrotny oprysk ogrodu a komary jak były tak nadal są. Także szkoda tylko kasy, bo one w ogóle nie działają.

 10. Dodał: maciek, Tytuł: hahaha ściema

  Ale mi znawca, droga Pani większość tych preparatów to ściemy. no obecnie to hard killer gówno to nic innego jak preparat ASPERMET oczywiście można go nabyć dużo taniej:)

Dodaj swój komentarz

Zobacz także