Niskie drzewa w ogrodzie

Niskie drzewa w ogrodzie

1 komentarzy

Nawet w niewielkim ogrodzie mogą rosnąć zachwycające drzewa. Trzeba jedynie wybrać do przydomowego ogródka niskie gatunki drzew. Tego rodzaju drzewa są równie dekoracyjne i efektowne, jak drzewa wysokie. Szukając drzew o niezbyt dużych gabarytach, możemy wybierać spośród naprawdę dużej liczby gatunków. Niektóre z nich są łatwe w uprawie i niewymagające. Inne zaś, wymagają bardziej starannej pielęgnacji i specjalnych warunków. Wszystkie jednak, mimo niewielkich rozmiarów, potrafią zachwycić swoim pięknem. Można powiedzieć, że właśnie w tym tkwi ich niepowtarzalny urok.

Oto przegląd niektórych drzew niskich, doskonałych do każdego ogrodu. Opisane tutaj konkretne niskie drzewa nie mają zbyt wielkich wymagań i praktycznie nadają się do ogrodów w całym kraju.
 

Wielki urok w niewielkich rozmiarach.

Niskim drzewem wartym uwagi jest głóg dwuszyjkowy. Dorasta do wysokości około 6 metrów, więc jest idealny do niewielkiego ogrodu. Drzewko nie sprawia problemów w uprawie, bardzo łatwo się je pielęgnuje. Głóg może być uprawiany nawet na niezbyt żyznej glebie. Nie potrzebuje też dużo wilgoci, więc nie straszna mu susza. Drzewo dobrze zniesie niskie temperatury. Najlepiej czuje się rosnąc na słońcu lub w  półcieniu.

Głóg dwuszyjkowy przepięknie nam zakwitnie na przełomie maja i czerwca. Jego obfite ukwiecenie jest niezwykle urokliwe i przybiera kolor czerwony, różowy lub biały. Jesienią drzewo zachwyci nas czerwonawymi owocami. Z tych właśnie względów, głóg dwuszyjkowy jest wybierany bardzo chętnie, jako drzewko ozdobne.


Niskie drzewa w ogrodzie

Zapoznaj się z naszą ofertą na sadzonki roślin – KLIKNIJ TUTAJ

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Julka Kowalska, Tytuł: jakie duze

    te drzewa są bardzo duże a ile ważą to nie wiem . Ja widziałam takie drzewa w ogrodzie botanicznym.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także