Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 153

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Pigwowiec, pigwowce – Chaneomeles

Pigwowiec, pigwowce – Chaneomeles

1 komentarzy

Opis:

Pigwowiec to krzew rosnący naturalnie w Azji Wschodniej. Charakteryzuję się dużą dekoracyjnością i pożytecznością, gdyż wydaje jadalne owoce, a ich kwiaty są niespotykanie piękne. Jego kwiaty mają wiele barw, ale najczęściej czerwoną. Mówi się, że przypominają kwiaty jabłoni. Gałęzie ma gęste i powyginane pokryte cierniami. Na nich znajdują się zielone liście. Owoce przypominają kształtem owoce pigwy są jadalne. Najbardziej znane są trzy odmiany pigwowca: pośredni, chiński i japoński. Pigwowiec japoński dorasta do jednego metra i stosowany jest przede wszystkim do ogrodów skalnych. Odmiana chińska jest o wiele bardziej okazała i dorasta do 2 metrów, natomiast pośredni jest mieszanką chińskiego i japońskiego. Warto mieć chociaż jednego pigwowca na swojej działce.

Uprawa:

Pigwowce lubią stanowisko słoneczne. Rosną wtedy wyjątkowo okazale. Gleba może być dość żyzna, ale nie musi. Trzeba go wtedy nawozić. Krzew pigwowca znosi bardzo dobrze suszę. Nie wymaga podlewania. Charakterystyczną cechą jest to, że kwitnie na gałęziach starych tj. dwuletnich lub starszych. Nie można go, dlatego za mocno przycinać.

Zastosowanie:

Najlepiej sadzić pojedyncze sztuki, gdyż najlepiej się wtedy prezentują .Nadają się na żywopłoty. Pigwowiec japoński często stosuje się na ogrody skalne.

Kwitnienie:

Pigwowiec kwitnie od drugiej połowy kwietnia do maja.

Zimowanie:

Krzew odporny jest na mrozy.

Uwagi:

Z owoców pigwowca tworzy się znane nalewki oraz konfitury. Pigwowiec często mylony jest z popularną pigwą.

Zobacz więcej zdjęć: pigwowiec

Wybrane oferty z naszego sklepu:

 • Pompy i filtry do oczek wodnych
  Pompy i filtry do oczek wodnych

      Już na etapie budowania oczka wodnego, warto zastanowić się na tym, jaki rodzaj filtrów oraz pomp zastosujemy oraz w jaki sposób je zamontujemy w naszym zbiorniku. Zagadnienie to jest o tyle ważne, iż bez tych urządzeń, nie może dobrze funkcjonować ż

  Przeczytaj więcej...
 • Pomidory Koktajlowe
  Pomidory Koktajlowe

      Pomidory Koktajlowe są malutkie w porównaniu do tradycyjnych pomidorów. Jednak mają atut, który powoduje, że pomimo swojej wielkości i dość wysokiej ceny, którą trzeba za nie zapłacić są coraz częściej kupowane. Warzywo jest bardzo socz

  Przeczytaj więcej...

1 komentarzy

 1. Dodał: jan., Tytuł: owoce pigwowca.

  jakie witaminy posiada jak.wartocs odzywcza ma sok.

Dodaj swój komentarz

Captcha