Sadzenie malin

Sadzenie malin

1 komentarzy

Zdrowe sadzonki, prawidłowy wybór miejsca i odpowiednie posadzenie to postawa obfitych zbiorów. Bez tych rzeczy wszystkie inne czynniki typu nawozy czy opryski nie pomogą nam w otrzymaniu zdrowych owoców.

Na samym początku należy wybrać pod uprawę odpowiednią ziemię, najlepiej glebę lekko kwaśną i wilgotną. Nie zasadową.  Ziemię warto wzbogacić nawozami organicznymi i odchwaścić. Korzystne będzie dla niej wapnowanie oraz użycie obornika.

Maliny nie powinny rosnąć na miejscach, które uprzednio zajmowały papryka czy bakłażany.

Zaopatrując się w sadzonki, wybieramy te zdrowe, należące do odmian, które znamy, odporniejsze na mróz i choroby.  Kupujemy je w szkółce  lub sklepie ogrodniczym. W tych miejscach zawsze znajdzie się osoba, która pomoże nam dobrać odpowiedni dla nas krzew.

Maliny najlepiej sadzić przy ogrodzeniu, żeby rosnąć mogły się na nim opierać. Preferują słoneczne stanowiska.

Krzewy sadzimy w odległości pięćdziesięciu centymetrów od siebie, dlatego, że  bardzo się rozrastają. 
Sadząc maliny wkłada się je do dołków o głębokości około piętnastu centymetrów i umieszcza krzewy na takiej samej wysokości na jakiej rosły w szkółce, bądź zapewnia im wysokość jaką zaleci sprzedawca w sklepie ogrodniczym.  Posadzone sadzonki przycinamy tuż nad ziemią.
Maliny powinno się sadzić na jesieni, na przełomie października i listopada. Sadzenie w tym okresie, daje dobre rezultaty, ponieważ korzenie krzewów, mogą się wzmocnić oraz rozrosnąć przed nadejściem zimy. Czym roślina jest lepiej ukorzeniona, tym łatwiej jest jej przetrwać  trudne warunki pogodowe.

Agnieszka Krakowiak

1 komentarzy

  1. Dodał: nieznany, Tytuł: Heh.......

    trololololol trololololol :P Pomogła mi ta strona

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: