Sadzenie roślin wodnych

Sadzenie roślin wodnych

Skomentuj artykuł

W każdym zbiorniku wodnym ,który ma służyć ozdobie naszego ogrodu, powinny znaleźć się rośliny wodne. Dodają one zieleni, oraz sprawiają, że brzegi nie są takie monotonne. Dodatkowo, niektóre rośliny w okresie letnim zaczynają kwitnąć, co sprawia, iż są piękniejsze i ciekawsze od zwykłych roślin ogrodowych. Jednak, aby taki niepowtarzalny efekt uzyskać, należy bardzo skrupulatnie dbać o nasze okazy, a wymagane zabiegi pielęgnacyjne zaczynają się już na etapie sadzenia. To właśnie od tego, jak posadzimy nasze rośliny, będzie zależało, czy będą mogły w przyszłości prawidłowo się rozwijać. Przejrzyjmy zatem kilka przydanych wskazówek, które przy sadzeniu roślin wodnych mogą nam się bardzo przydać.

Na początek musimy wybrać odpowiedni okres, w którym należy sadzić nasze rośliny wodne. Zależy on przede wszystkim od gatunku, na który się zdecydowaliśmy. Jeżeli sadzimy okazy bardziej odporne na mrozy, możemy to zrobić już na wiosnę, jednak większość gatunków wymaga, by temperatura wody wynosiła przynajmniej 10 stopni, a w przypadku roślin bardziej wrażliwych, musi być ona jeszcze wyższa. Jeżeli wsadzimy rośliny za wcześnie, mogą one przemarznąć, a nawet jeżeli to się nie stanie, zaczną one rosnąć dopiero, gdy temperatura wody osiągnie pożądany poziom.

 

Rodzaj pojemnika również dopasowujemy do gatunku rośliny, jaką sadzimy. Przeważnie stosujemy specjalne kosze, przez które rośliny z łatwością będą mogły wyciągnąć swoje korzenie i czerpać składniki pokarmowe z dna zbiornika. Jednak owe przedostawanie kłączy może być również niekorzystne, szczególnie, jeżeli mamy do czynienia z roślinami ekspansywnymi, które za pomocą kłaczy wbijają się w coraz to dalsze rejony stawu, w ten sposób rozmnażając się bardzo szybko. To takich gatunków należą przede wszystkim trzcina oraz pałka wodna. Te rośliny powinno się sadzić w pojemnikach o pełnych ściankach, chyba, że chcemy mieć cały brzeg opanowany przez te odmiany.

 

Sadzenie roślin wodnych

Sadzenie roślin wodnych

 

Sadzenie roślin wodnych

Sadzenie roślin wodnych

Kolejnym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę, w procesie sadzenia roślin wodnych, jest ziemia do sadzenia. Mowa tu o ziemi, która będzie się znajdowała wraz z korzeniami, we wcześniej przygotowanym pojemniku.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: