Drzewa Owocowe Brzoskwinie

Drzewa Owocowe Brzoskwinie

2 komentarzy

Brzoskwinie to najsłodsze owoce w sadzie. Kwiaty tych drzew rozkwitają jako pierwsze, przepełniając go pięknym migdałowym zapachem i ładnym widokiem.  Jednak wystarczy wiatr czy przymrozki i czar może prysnąć. Drzewa są bardzo delikatne i trzeba im poświęcić dużo uwagi, aby móc cieszyć się radością z ich posiadania.

Drzewka brzoskwiń sadzimy tam, gdzie jest najcieplej, po południowo-zachodniej lub południowo-wschodniej stronie domu. Stanowiska, na których rosną muszą być osłonięte od wiatru.
Najlepsze podłoże dla rośliny to przepuszczalna i urodzajna gleba. Na ciężkiej gliniastej ziemi, brzoskwini jest trudno przetrwać.

Drzewo kwitnie w kolorach różowym, bladoróżowym i białym. Kwiaty pojawiają się już na początku marca.
Brzoskwinie można, również uprawiać w dużych donicach. Doskonale nadają się do tego karłowe drzewka. Mają one mnóstwo dużych owoców i dorastają do dwóch metrów.

Poza tym drzewa można sadzić w szpalerach, daje to dobre efekty. Sadzi się je przy południowych ścianach domów. Trzeba tutaj jak zwykle uważać, żeby rośliny nie padły ofiarą wiatru i mrozu.

Brzoskwinie, które mają biały miąższ, posiadają dużo cukru i są doskonałe do jedzenia na surowo. Natomiast owoce o żółtym miąższu są twardsze. Należy z nich robić przetwory i można je dodawać do ciast.
Owoce dojrzewają  pod koniec sierpnia, zrywamy je lekko okręcając.

Brzoskwinie dobrze się czują rosnąc w towarzystwie drzewek owocowych Jabłoni, Grusz i Śliw.

Odmiany brzoskwiń, które warto posadzić w sadzie.

Revita

Odmiana jest warta posadzenia w sadzie, ze względu na odporność na kędzierzawość liści, chorobę która najczęściej atakuje drzewa brzoskwini.

Saturn

Owoce tej odmiany są płaskie i mają biały miąższ. Są bardzo smaczne.

 

Drzewa Owocowe - Brzoskwinie

Drzewa Owocowe - Brzoskwinie

Candor

Owoce tej odmiany są znakomite na przetwory. Należy je zbierać na przełomie lipca oraz sierpnia. Są bardzo smaczne i delikatne.

Harnaś

Brzoskwinie  są idealne do jedzenia na surowo. Dojrzewają na przełomie lipca i sierpnia.

Inka

Inka jest polską odmianą wyhodowaną w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa. Owoce zbieramy pod koniec sierpnia. Są smaczne oraz soczyste.

Brzoskwinie w sadzie

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Dorota, Tytuł: MR

    Jak kwitna trzeba poobrywac kwiaty i zostawic na drzewku okolo ok 40 zawiazek beda duze owoce. Latem podlewac a nie rosic. Zrob tak w jednym roku a brzoskwinie beda jak z importu

  2. Dodał: antonina1, Tytuł: brzoskwinia

    Mam 2 letnią brzoskwinię, ładnie kwitła,zawiązało się sporo owoców,listki ładne nie poskręcane, ale obserwując widzę, że ma coraz mniej owoców (które są malutkie)jak mam się nią opiekować teraz.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: