Drzewa Owocowe Brzoskwinie

Drzewa Owocowe Brzoskwinie

2 komentarzy

Iskra

Iskra, również jest polską odmianą wyhodowaną w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa. Brzoskwinie zbieramy w połowie sierpnia. Odmiana dość odporna na mróz.

Soczysta

Jest odmianą odporną na niskie temperatury oraz choroby.  Brzoskwinie  zbiera się na przełomie lipca i sierpnia.

Drzewa Owocowe - Brzoskwinie

Drzewa Owocowe - Brzoskwinie

Karłowa odmiana Amber

Odmiana ta jest polecana do uprawy w donicach. Owoce dojrzewają już w lipcu.

Cięcie brzoskwiń

Raz do roku należy przyciąć korony drzew, na których nie rozwijają się już liście. Przestają one rosnąć na starszych pędach brzoskwiń.

Wiosną przed lub podczas kwitnienia wycinamy boczne oraz starsze gałęzie przy pniu, albo nad owocującym pędem. Latem wycinamy wierzchołki owocujących pędów.
Każde miejsce cięcia należy posmarować maścią ogrodniczą.

Brzoskwinie zawierają w sobie błonnik, witaminę B i C oraz magnez, wapń, potas, fosfor, cynk, a także żelazo. Poza tym chronią przed anemią. Dlatego warto ich jeść jak najwięcej.

Prawidłowemu rozwojowi drzew sprzyja łagodna zima, brak przymrozków wiosną oraz długie ciepłe lato i słoneczna jesień. Brzoskwinie w naszym  kraju najlepiej rosną  na terenach znajdujących się w zachodniej oraz południowej Polsce.

Agnieszka Krakowiak

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Dorota, Tytuł: MR

    Jak kwitna trzeba poobrywac kwiaty i zostawic na drzewku okolo ok 40 zawiazek beda duze owoce. Latem podlewac a nie rosic. Zrob tak w jednym roku a brzoskwinie beda jak z importu

  2. Dodał: antonina1, Tytuł: brzoskwinia

    Mam 2 letnią brzoskwinię, ładnie kwitła,zawiązało się sporo owoców,listki ładne nie poskręcane, ale obserwując widzę, że ma coraz mniej owoców (które są malutkie)jak mam się nią opiekować teraz.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: