Kojec dla psa w ogrodzie

Kojec dla psa w ogrodzie

4 komentarzy

Kojce dla psów nie należą do dobrych rozwiązań jeżeli chodzi o samą psychikę psa. Żadna rasa nie nadaje się do tego, aby hodować je w kojcu. Potrzebują one swobody i przestrzeni. Niestety nie zawsze  jesteśmy w stanie zapewnić psu 24 godzinnej opieki, gdyż po prostu życie wymaga od nas dzielenia czasu. Psy to wspaniałe stworzenia, które uwielbiają bawić się, a ogród jest dla nich idealnym miejscem na nieograniczone, pełne żywiołowości zabawy. Osoby posiadające ogrody i czworonożnych przyjaciół wiedzą ile szkód takie stworzenie może wyrządzić w ogrodzie, jeżeli nie ma nad sobą nadzoru. Pies pozostawiony bez opieki w takim miejscu z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem tak więc w przypadku naszej nieobecności, aby zwierzę mogło przebywać na świeżym powietrzu i nie stanowić zagrożenia dla ładu panującego na posesji oraz ewentualnych gości warto jednak skorzystać z kojca. Nie powinno to być miejsce docelowe psa, a jedynie krótkotrwała alternatywa, która będzie wykorzystywana, gdy rzeczywiście będzie taka konieczność.
   

W sprzedaży możemy spotkać się z bardzo szerokim asortymentem kojców dla psów. Wśród tych konstrukcji można odnaleźć naprawdę bardzo ciekawe i estetyczne rozwiązania. Najprostsze wykonane z metalu mają postać zwykłej klatki bez podłoża oraz zadaszenia. Zazwyczaj kosztują ponad tysiąc złotych, ale z estetyką mają niewiele wspólnego i ciężko taką klatkę byłoby dopasować do całościowej aranżacji. Ciekawe kojce dla psów można nabyć już za około 3 tys. zł. Nie jest to cena mała. Zazwyczaj w cenie mamy zadaszoną konstrukcję. Ściany przednia i boczne składają się ze stabilnych rurek, a tylnia z drewnianych, masywnych desek. W skład kojca może wchodzić także buda oraz podwójne karmidło. Dach zazwyczaj pokryty jest ocynkowaną blachą. Ich powierzchnia wynosi zazwyczaj kilka metrów kwadratowych, a wysokość około 2 m. W przypadku nie zadaszonych kojców oraz posiadania przedstawiciela rasy zdolnego do próby ucieczki i przekroczenia tak poważnego ograniczenia należy zastosować wyższe ogrodzenie.  Tego typu zaawansowane konstrukcję doskonale nadają się do wkomponowania na skraju większego ogrodu czy też na działce.
   

czytaj dalej...

4 komentarzy

 1. Dodał: Robstal, Tytuł: Kojec dla psa

  Od 20 lat robimy kojce dla psów ale takiego jak na zdjęciu jeszcze nie robiłem ;) Najważniejsze, powierzchnia kojca nie jest uzależniona od naszych możliwości finansowych ale od naszego psa. Z całym szacunkiem ale autor artykułu albo nie ma psa albo wie o nich bardzo mało.

 2. Dodał: Ala, Tytuł: Kojec dla psa

  Kojec to dobre rozwiązanie, tylko wtedy gdy przez kilka godzin nie możemy zająć się psem. Sama zostawiam moją Sabę w kojcu przez jakieś 6 godzin dzień , kiedy jestem w pracy. Kojec dla Saby zamawiałam w firmie Zylajek. jest on bardzo przestronny i duży, także piesek ma w nim dużo miejsca do biegania i zabaw. Myślę, że jest szczęśliwa.

 3. Dodał: Kida, Tytuł: Niezbyt przydatne...

  Tyle równie dobrze mogę przeczytać na wielu stronach. Poza tym ,psu psuje się wzrok gdy patrzy całe prawie życie przez siatkę. A zadaszony kojec możemy nabyć już za 800 zł. P.S. Dołączone zdjęcie przedstawia kojec dla ptactwa lub królików :x

 4. Dodał: Marek, Tytuł: Drewniany kojec dla psa.

  Bardzo ciekawe rozwiązanie. Nie wiem tylko, czemu ma służyć ta propozycja. Powielanie zdjęć i lakoniczny opis ? Przecież na zdjęciu widać, co to jest. Mnie bardziej zainteresowałby dokładny opis, jak to zrobić z wymiarami i specyfikacją materiałową.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także