Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 40

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Pustynnik wąskolistny – Eremurus stenophyllus

Pustynnik wąskolistny – Eremurus stenophyllus

2 komentarzy

Opis:

Roślina pochodzi z zachodniej i centralnej Azji. Dorasta do 75-100cm, rośnie kępami, mięsiste korzenie rozrastają się gwieździście. Liście wydłużone, niebieskozielone, mieczowate liście u podstawy giną po kwitnieniu. Drobne, kanarkowożółte kwiatki osadzone są na długich, podobnych do świec kiściach. Polecane gatunki: Mieszaniec E. x isabellinus „Ruiters-hybrids” wyrasta na wysokość 75 cm. Ma kwiaty żółte, różowe, czerwone lub białe, zależnie od odmiany. Pustynnik olbrzymi (E. robustus) ma ok. 240 cm wysokości. Jego kiście z różowymi pąkami i płowiejącymi na biało kwiatami niezapomniany widok.

Uprawa:

Stanowisko ciepłe i słoneczne, zimą chronione przed wilgocią, gleba próchnicza, głęboko uprawiona, luźna i sucha. Zaleca się dodanie do gleby 3-5cm warstwy piasku, zwłaszcza, jeśli gleba jest zbyt zwięzła. Delikatne karpy sadzi się ostrożnie na głębokości 15-20cm. W zimie należy chronić roślinę przed wilgocią i mrozem.

Zastosowanie:

Roślinę sadzi się najczęściej jako centralny akcent rabaty kwiatowej lub obwódki. Nadaje się też do ogrodów skalnych. Najlepiej wygląda pojedynczo lub w małych grupach. Z uwagi na wczesne zanikanie liści należy ją sadzić w towarzystwie np. traw ozdobnych. Kwiaty doskonale nadają się do wazonu.

Kwitnienie:

czerwiec-lipiec

Zimowanie:

W zimie należy chronić roślinę przed wilgocią i mrozem.

Uwagi:

Rozmnażanie po kwitnieniu, przez podział rośliny lub wysiew świeżych nasion.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
 • Mostek ogrodowy
  Mostek ogrodowy

      W celu upiększenia naszych ogrodów sięgamy po przepiękne, oryginalne i często egzotyczne rośliny. Jednak nie tylko kwiatami możemy sprawić, by nasza działka stała się atrakcyjniejsza. Zadbać trzeba również o infrastrukturę oraz zabudowanie naszego og

  Przeczytaj więcej...
 • Nawozy wieloskładnikowe
  Nawozy wieloskładnikowe

      Czym są nawozy wieloskładnikowe Nawozy wieloskładnikowe stanowią mieszanką kilku składników, na przykład magnezu, fosforu czy miedzi. Składniki te są równomiernie zmieszane. Nawozy wieloskładnikowe tworzy się poprzez mechaniczne złączenie kilku el

  Przeczytaj więcej...

2 komentarzy

 1. Dodał: stasia109, Tytuł:

  Nic dodać, nic ująć... są przepiękne!!!!

 2. Dodał: magda, Tytuł:

  te kwiatki zwane są inaczej igłami Kleopatry

Dodaj swój komentarz

Captcha