Odmiany Hiacyntów

Odmiany Hiacyntów

1 komentarzy

Hiacynty należą do jednych z najbarwniejszych wiosennych kwiatów cebulowych. Same zapraszają się do naszych domów kusząc różnorodnością kolorów i ładnym intensywnym zapachem.

Kwiaty hiacyntów mają kolory: jasnożółte, czerwone, błękitne czy morelowe.  W uprawie występuje około stu odmian tych kwiatów.

Odmiany Hiacyntów

Odmiany Hiacyntów zasadniczo dzieli się na: hiacynty rzymskie, hiacynty holenderskie, hiacynty multiflora oraz hiacynty miniaturowe.

Najbardziej popularne są hiacynty holenderskie.  Charakteryzuje je bogatość kolorów oraz gęstość kwiatostanów. Rośliny kwitną już w marcu i trwa to mniej więcej do połowy maja. Rośliny dorastają do około trzydziestu centymetrów.

Wśród hiacyntów holenderskich wyróżniamy:


- odmiany kwitnące na biało, na przykład: Carnegie,  L’Innocence czy White Pearl.
- odmiany kwitnące na żółto, na przykład: City of Haarlem.
- odmiany kwitnące na różowo, na przykład: Pink Pearl, Splendid Cornelia, Anna Marie oraz Fondant.
- odmiany kwitnące na niebiesko, na przykład: General Köhler, Concord czy Blue Jacket.
- odmiany kwitnące na czerwono na przykład : Jan Bos

Hiacynty miniaturowe osiągają wielkość około dziesięciu centymetrów. Są dobrym prezentem dla małych dzieci.

Natomiast hiacynty rzymskie dorastają do piętnastu centymetrów wysokości, a ich kwiaty nie są gęsto rozmieszczone na pędzie.

Hiacynty multiflora można rozpoznać po tym, że cebula obdarza nas wieloma pędami kwiatowymi, które mają podwójne kwiaty.

Warto dodać, że ……..

Najkorzystniej jest kupować największe cebule hiacyntów. Im będą one większe tym ładniejsze kwiaty uzyskamy. Rośliny na ogół wydają dwie łodygi kwiatowe z jednej cebuli.


czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: działkowiec, Tytuł: stymulacja

    Uważam, że obecnie cebule hiacyntów (i nie tylko) są stymulowane, pożądany kolor i forma jest możliwa tylko w pierwszym roku po posadzeniu, zaś w następnych latach, nie powtarzają cech matecznych lub w ogóle przestają kwitnąć.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: